Sinüziti Olanlar Ne Yapmalı

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 11 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Kronik sinüziti olanlar dikkat
  Sinüziti olanların dikkatine
  Sinüziti olanlar dikkat

  Uzmanlar Herkesin hayatında birkaç kez sinüzit ile karşı karşıya kalabileceğini belirityorlar..
  Önemsenmediği takdirde beyin zarı altı iltihabı ve menenjite kadar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen sinüziti doğru anlamak gerekiyor.

  Baş ağrısıyla kendini gösteriyor
  Anatomik faktörler, alerjik etkiler, yapısal bozukluklar, bağışıklık sistemi, tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonları, diş enfeksiyonları ve geniz eti de sinüzite yol açabilir. Akut sinüziti bulunan ergenler de yüz ağrısı, baş ağrısı, ateş ve geniz akıntısı en sık karşılaşılan şikayetlerdir. Çocuklarda ise bu şikayetler daha azdır. Akut sinüzitler sıklıkla baş ağrısıyla kendini gösterir.

  Şapka takarak başınızı koruyun
  İçinde bulunduğumuz kış mevsimi itibariyle dışarıya çıkarken mutlaka bere ve şapka takarak başımızı korumaya, ıslak saçlarla dışarıya çıkmamaya, banyo sonrası saçlarımızı mutlaka kurutmaya ve özellikle kış aylarında vitamin yönünden zengin besinler tüketme özen gösterilmeli.

  Yaşam kalitenizi bozabilir
  Sinüzitler genellikle grip ve soğuk algınlığını takiben görülmektedir.Grip ve soğuk algınlığı varsa mutlaka tedavi edilmelidir. Uzmanlar Akut sinüzitlerin genellikle çocuklarda, kronik sinüzitlerinse genellikle erişkinlerde görüldüğünü belirtiyorlar.