sinüzite ne iyi gelir

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. sinüzite ne iyi gelir


  Yüz kemiklerinin yaptığı kemik boşlukları iltihabına sinüzit denir.Hastalığın tedavisi epey güçtür.Doktor tavsiyesinin yanı sıra, nebati ilaçlarla da tedavisi mümkündür.

  Sinüzit ve bitkisel tedavi

  1 -Lahana

  Lahana yaprakları yüz boşlukları üzerine konur. Üzerine pamuk konan yapraklar, günde 4 saat ve bütün gece orada tutulur. İltihap iyileşinceye kadar pansuman sürdürülür.

  2-Sarımsak

  Sarımsak dövülüp, suyu çıktıktan sonra buruna damlalıkla damlatılmalı ve iyice içe çekilmelidir.

  3-Acı kavun

  Acı kavunun suyu sıkılacak ve sadece ve sadece 2 damla bir burun deliğine, sadece ve sadece 2 damla diğer burun deliğine çok dikkatli olarak damlatılacak (2′şer damladan fazlası kesinlikle damlatılmamalıdır).

  4-Lahana

  Her burun deliğine 10′ar damla lahana yaprağı suyu sabah ve akşam damlatılır.

  5-Papatya, nane, su

  Altı bardak suya, 1 kahve fincanı papatya, 3 çorba kaşığı nane konur ve kaynatılır. Bu arada kaynatırken çıkan buhar bol bol teneffüs edilir.

  Hafif vakalarda

  -buruna bol bol deniz suyu çekmek,

  -15 dakika süreli lahana yaprağı yakı uygulamaları da hastayı rahatlatabilir.


  * Eşit miktarda hatmi yaprağı, altın başak, orman sarmaşığı karıştırılarak çay yapılır. 2-3 saatte bir 1 bardak içilir.

  * 1 litre suya 2 yemek kaşığı dolusu papatya eklenir. Ağır ateşte kaynamaya başlayınca ateşten alınır. Baş ve göğüs büyük bir havluyla örtülerek, 10 dakika papatya buğusu yapılır. Tedavi sonrası hemen açık havaya çıkılmaz.

  * Her 3 günde bir, bir limon sıkılıp aynı miktarda su ilave edilerek gözlerden yaş gelecek şekilde buruna iyice çekilir. Bu tedaviye 1 ay kadar devam edilir.

  * 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı kekik yağı konulur. Bir başka fincanda fındık kadar kil eritilir. Üzerindeki duru su dökülür. Kekik yağı karışımı ile birleştirilir. İyice çalkalanır. Günde 3-4 defa burun deliklerine bir kaç damla damlatılır.

  * Maydanoz ve ebegümeci beraber haşlanır. Buharı ile teneffüs edilir.

  * Seyreltişmiş okaliptus yada nane yağı ile alın veya ağrıyan kısımlar ovulur.

  * Taze sıkılmış ananas suyu için, sinüzite iyi gelir.
    2. sarmisak suyunu denedim ama yalnizca bir delige cunku digerine damlatacak cesareti bulamadim. boyle bir aci ve yanma yok!! bir dakika icinde aci geciyor ama bence kimse denemesin.
    3. Papatya

  Papatyanın buharını çekmeyi deniycem umuyorum şifa olur.Rabbim şifa versin inşallah tüm hastalar.
    4. arkadaşlar papatya suyu felan iyi gelirse burada paylaşırsanız sevinirim :)
    5. size asıl tedaviyi söyücem ama iyileştikten sonra bi dua edersiniz öncelikle ben emin olmadıgm şeyi söylemem kesin iyileştirice için söylüyorum ıhlamur tohumlarıyla birlikte olursa iyi olur bakkalda ve aktarlardan alın

  yapılış kayamış suyun içine atın sonra cok kısık ateşte birazdaha kaynatın sonra için iki bardak kafi 7 8 saat sonra bi bardak daha içersiniz iki gün içinde hiç bişiniz kalmıcak balgam tükürmeye başladıgınızda iyleştiginizi anlıcaksınız ben derim ki şimdiden arkamdan bi dua edin bana
    6. Arkadaşlar ben dotora göründüm birkaç sene önce bana sadece sinüzit dediler.1-2 sene sonra özele gittim ordan şmdi ilaç kullanıorum 2 günde gelişme var.
    7. arkadaşlar kesinlikel sarımsak lamı cimi yok en etkilisi o kesinlikle deneyin
    8. Arkadasim allah senden razi olsun sarimsak suyunu 1damla sıktım burnum bir yandi 1 dakka ama agrim birden kesildi tekrar allah razi olsun kardesimm iyi geceler arkadaslar denmekde fayda var demiyorum bakin direk caree yanii
    9. şu nalet hastalıktan bi kurtulsam ne güzel olur... denicem sarımsak yöntemini.
    10. sarmısak ! Ağır sinüzitim var. Acıyı dindirmedi; KESTİ! Çok teşekkürler..
    11. burada ki formüller iş görür