Sinüzite Karşı Doğal Tedaviler

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 6 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sinüzite Karşı Doğal Yöntem
  Sinüzite karşı doğal yöntemler neler

  Sinüzit milyonlarca insanı etkileyen bir rahatsızlıktır. Sinüzitin belirtileri arasında burun tıkanıklığı ve akıntısı, yüzde ve başta ağrı, yüksek ateş ve yorgunluk yer alır.

  Sinüzit her yıl milyonlarca insanı etkileyen bir rahatsızlıktır. Sinüzit belirtileri arasında burun tıkanıklığı, yüzde ve başta ağrı, burun akıntısı, yüksek ateş ve yorgunluk yer alır.

  Sinüzit burnun kurumasına neden olur ve bu da burunda yanma hissine yol açar. Bu nedenle burnunuzu nemlendirin. Nasal iltihaplanmaları azaltmaya karşı diğer bir doğal yöntem yüze sıcak havlu ve zencefil kompresinin uygulanmasıdır.

  Okaliptüs yaprağını bir tutam tuz ile birlikte yapraklar yumuşayana kadar suda kaynatın. Su ılıdıktan sonra okaliptüs suyunu şırıngaya çekin ve burun deliklerinize uygulayın. Burundaki tıkanıklığı açıldığını göreceksiniz. Eğer burun temizlenmezse, sinüs basıncı alında daha fazla hissedilir.

  Eğer bu yöntemler işe yaramazsa Sinüvil kullanabilirsiniz. Sinüvil reçetesiz doğal bir üründür ve sinüzit belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Bu ürün ilk olarak sinüslerdeki baskıyı azaltır ve sinüsleri boşaltır.

  Okaliptüs yaprağını bir tutam tuz ile birlikte yapraklar yumuşayana kadar suda kaynatın. Daha sonra su ılıdıktan sonra okaliptüs suyunu şırıngaya çekin ve burun deliklerinize uygulayın. Bu doğal çare burundaki tıkanıklığı acır. Eğer burun temizlenmezse, sinüs basıncı alında daha fazla hissedilir. Bu da şiddetli baş ağrılarına yol açar. Birçok kişi bu ağrılara karşı alınlarına nemli sıcak havlu ile kompres yapmaktadır.

  [​IMG]