Sinemalarda Bu Hafta 15 Haziran

'Sosyal Konular' forumunda Elfida tarafından 15 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Sinema severler bu hafta sizi gerilim türünde filmler bekliyor. Eleştirmenlerden tam puan alan bir film bulamadım aralarında sizler bu filmler hakkındaki izlenimlerinizi paylaşırsanız izlemek isteyenlere bir parça fikir vermiş olursunuz.

  Karanlık Gölgeler

  Yönetmen : Tim Burton,
  Oyuncular :
  Johnny Depp,
  Helena Bonham Carter,
  Eva Green,
  Michelle Pfeiffer,
  Chloe Moretz,
  Jackie Earle Haley,
  Jonny Lee Miller,
  Alice Cooper,
  Bella Heathcote,
  Gulliver Mcgrath,
  Susanna Cappellaro,
  Ivan Kaye
  Filmin Konusu: 1752 yılında küçük oğlu Barnabas ile birlikte Joshua ve Naomi Collins çifti yeni bir hayata başlamak için Liverpooldan Amerika'ya taşınırlar. Ama koca bir okyanus bile aileyi rahatsız aden gizemli kabustan kaçmak için yeterli değildir. Şehirde 20 yıl geçirir.Ama köklü playboy Angelique Bouchard un kalbini kırmışlardır. Angelique Bouchard barnabası vampire çevirip mezara hapsetmiştir. İki yüzyıl sonra Barnabas mezarından yanlışlıkla serbest kalmışıtr.Ve gelişmiş 1972 dünyasında tekrardan dirilir.


  Babam İçin

  Yönetmen : Ellen Perry,
  Oyuncular :
  Damian Lewis,
  Bob Hoskins,
  Jane March,
  Giles Alderson,
  Steven Gerrard,
  Canan Ergüder,
  Kristian Kiehling,
  Alice Krige,
  Charlotte Asprey,
  Brandon Robinson,
  Rebekah Staton,
  Perry Eggleton,
  Neil Fitzmaurice,
  Branko Tomovic,
  Mark Dymond,
  Malcolm Storry,

  Filmin Konusu: Will Brennan, yakın zamanda annesini kaybetmiş, babası ise bir süre önce ortadan kaybolmuş 11 yaşında kimsesiz kalmış bir çocuktur. Hayattaki en büyük tutkularından bir ise İngiliz futbol takımı Liverpool'dur. Willin futbol karşı ilgisi ve bilgisi ise çevresindeki herkesten daha fazladır. Bir gün kayıp babası Gareth bir anda ortaya çıkar; hem de oğlunun gönlünü almak için İstanbul'da oynanacak Liverpool –A.C. Milan, Şampiyonlar Ligi Final maçına cebine iki biletle gelmiştir. Will babasına hemen güvenemese de, Gareth onu bir daha terk etmeyeceğinin ve yeni bir hayata başlayacaklarının sözünü verir. Fakat Türkiye yolculuğuna hazırlandıkları sırada Will'in babası aniden ölür, Will kendisini yatılı okulda tamamen terk edilmiş bulur. Ama vazgeçmeye niyetli değildir. Hem babasının anısını yaşatmak için hem de gönülden bağlı olduğu futbol takımına destek vermek için bu yolculuğa çıkmaya kararlıdır.


  Azrail'i Beklerken

  Yönetmen :Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud,

  Oyuncular:
  Jamel Debbouze,
  Mathieu Amalric,
  Maria de Medeiros,
  Eric Caravaca,
  Chiara Mastroianni,
  Edouard Baer,
  Dustin Graf,
  Isabella Rosellini,
  Frédéric Saurel,
  Chiara Mastrioni,
  Filmin Konusu: Satrapi bu filminde, enstrümanı kırılan bir müzisyenin onun yerine koyabileceği başka bir enstrüman olmadığı için ölmeyi istemesini beyaz perdeye taşıyacak.


  Gizemli Kadın

  Yönetmen : Pawel Pawlikowski,
  Oyuncular:
  Ethan Hawke,
  Kristin Scott Thomas,
  Delphine Chuillot,
  Joanna Kulig,
  Wilfred Benaïche,
  Julie Papillon,
  Mohamed Aroussi,
  Pierre Marcoux,
  Marcela Jakub,
  Judith Cassarino,
  Mamadou Minte,
  Grégory Gadebois,
  Geoffrey Carey,
  Rosine Favey,
  Samir Guesmi

  Filmin konusu: Amerikalı yazar Tom Ricks, arasının bozuk olduğu eşinin ve kızının sevgisini geri kazanmak için perişan bir halde Parise gelir. İşler istediği gibi gitmeyince şehir dışında döküntü bir otele yerleşir ve gece bekçisi olarak çalışmaya başlar. Hayatına önce Polonyalı bir sarışın, ardından tutkulu bir ilişki yaşayacağı güzel, gizemli Margitin girmesiyle her şey düzelmeye başlar. Margitle ilişkisi bir dizi açıklanamaz olayı tetikleyecektir. Adeta bilinmez bir güç, yaşamının kontrolünü ele geçiriyor gibidir.