Sınavdan ve Derse Başlamadan Önce Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sevgili öğrenciler sınava girmeden önce yada ders ebaşlamadan önce aşağıdaki duayı okumanız tavsiye edilmiştir.Derse başlamadna önce yada sınava girmeden önce Aşağıdaki ayetleri okursanız Allahın izniyle başarıya ulaşırsınız buna inanmanızda çok önemlidir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/salaten-tuncina-19970.jpg]salaten-tuncina-19970[/IMGALT]

  Aşağıdaki dualar sabah-akşam 3′er kere okunur.

  “Ya tammü fela tesfü’l-elsünü külle Celali mülkihi ve izzihi.”
  “Allahümme inna nes’elüke ya men lehü’l-cudü ve’l-keremü.Ve ya men bi-fadlihi yesudü’l-umemi.Veya men hüve kaşifü’ddurri ve’l-elemi.Ve ya men lehu beytü’l haremi.Ve ya men halaka’l-levhe ve’l-kaleme.Ve ya men yerzuku’l-halaka’l-levhe ve’l-kaleme.Ve ya men yerzuku’l-a’rabe ve’l-a’ceme.Ve ya men kabele’t-tevbete ve’n-nedeme.İşreh li sadri ve fehhimni te’vile’l Kur’an-il-azim.Verzukni limen nafian ve ekrimni bilfehmi ve’l-hıfzı ya Hayyü ya Kayyumü ya ze’l-celali ve’l-ikram.Birahmetike ya er-hame’r-Rahimin.”

  Aşağıdaki dua,her gün 20 kere okunur.

  Sübhane ya Rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu.

  Aşağıdaki duayı her zaman okuyabilirsiniz..

  Ya allamü’l-ğuyubi fela şey’e yefutühü min Ilmihi ve yeudühü.Allahümme inni es’elüke ilmen nafian ve rızkan vasian ve şifaen min külli dain ve sakemin.Hüvellezi la ilahe illa Hüve’Alimü’lAllamü’l ğuyup.El-Hakimü’l-Habir.El-Hafizü’l-Rakib.El-Mübinü’l-hadi.

  Euzü bi’llahimine’ş-şeytani’r-racim.Bismi’llahi’Rahmani’r-Rahim. Kale Rabbi’ş-rah li sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli.Lehüm darü’s-selami inde Rabbihim ve hüve veliyyühüm bima kanu ya’melun. Allahümeftah aleyna hikmeteke venşür aleyna rahmeteke ya ze’l-celali ve’l-ikram. Taha Suresi 25 ile 28. ayeti kerimeler.