Sınava girerken okunması gereken dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 26 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sınava girerken okunması gereken dualar nelerdir.Sınava girerken neler okunmalı hangi dualar edilmeli.Sınav başarınızı yüksetlmek için okumanız gereken okunması tavsiye edilen dualar;

  [​IMG]

  Sınava girerken yada girmeden önce okunacak dualar;

  Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız

  Ayrıca Sınav sabahı 70 defa Salat-ı Nariye okunması tavsiye edilir.

  Allaahümme salli alaa seyyidinâa Muhammedin ve alaa aali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemi’il-ehvâali ve’l âafâat.Ve takdıy lenâa bihaa cemialhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’aat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunaa bihâa aksa’l gaayaati min cemiil-hayrati fi’l-hayâati ve ba’del-memaat. Inneke alaa külli sey’in kadiyr.

  Salatı Nariye duasının Anlamı

  Allah’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.

  Sınava girmeden önce de 7 defa okuyup dua eden kimse meleklerin ve ruhanilerin desteğini alır,onların ilhamıyla doğruyu bulur.

  Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî

  Yukarıdaki ayeti kerimeyi 11 defa imtihana kimse sorulara çok kolay cevap verir.