Sınava Girerken Okunması Gereken Dualar Nelerdir

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Annelerin özellikle sınava girecek çocukları için ne okuması gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.Bu konuda Annelere önerilen İnşirah süresini okumalarıdır.Sınava girecek Öğrencileri için Anneler, Kuranı Kerimden İnşirah suresini okuyabilirler.İnşirah duası Manevi bir duadır.Okumanız durumunda Allah c.c. tüm dualarınızı kabul eder inşallah Allahın izniyle çocuklarınız girdikleri sınavlardan başarı ile çıkarlar.Bu süreyi çocuğunuz sınava girmeden önce okumanız tavsiye edilmektedir.Ayrıca Öğrencilerde sınava girdiklerinde sınav başlamadan önce bu duayı okuabilirler.

    İnşirah Süresi Okunuşu:


    Allahumme eseluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-sebi ve Rabb-el-Arş-il-azîm.Ve eseluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-sebi ve Rabb- el-Arş-il-Kerîm.Ve eseluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-sebi veleradîn-es-sebi ve mâ fîhinne.inneke alâ kulli şeyin kadîr. Rabb-işrah lî sadrî ve yessir lî emrî vahlul ukdeten min lisânî yefkahû kavlî.

    İnşirah Süresi Anlamı Şöyledir


    Allahım! Senden başka hiçbir ilah yoktur. Arabî nazmının sırlarıyla Senden isterim. Ey yedi göklerin Rabbi ve büyük Arşın Rabbi. “Senden başka hiçbir ilah yoktur. Arabî nazmının sırlarıyla Senden isterim.Ey yedi göklerin Rabbi ve kerîm olan Arşın Rabbi. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Arabî nazmının sırlarıyla Senden isterim.Ey yedi kat göklerin Rabbi yedi kat yerlerle bunlarda bulunanların Rabbi. Sen her şeye Kâdirsin.Ey Rabbim! Göğsüme genişlik ver. İşimi kolayla. Dilimden düğümü çöz. ( Tâ ki) Sözümü iyiden iyiye anlasınlar.