Sınava Girerken Okunması Gereken Dualar Nelerdir

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Annelerin özellikle sınava girecek çocukları için ne okuması gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.Bu konuda Annelere önerilen İnşirah süresini okumalarıdır.Sınava girecek Öğrencileri için Anneler, Kur’an’ı Kerim’den İnşirah suresini okuyabilirler.İnşirah duası Manevi bir duadır.Okumanız durumunda Allah c.c. tüm dualarınızı kabul eder inşallah Allahın izniyle çocuklarınız girdikleri sınavlardan başarı ile çıkarlar.Bu süreyi çocuğunuz sınava girmeden önce okumanız tavsiye edilmektedir.Ayrıca Öğrencilerde sınava girdiklerinde sınav başlamadan önce bu duayı okuabilirler.

  İnşirah Süresi Okunuşu:


  Allahumme es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i ve Rabb-el-Arş-il-azîm.Ve es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i ve Rabb- el-Arş-il-Kerîm.Ve es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i vel’eradîn-es-seb’i ve mâ fîhinne.inneke alâ kulli şey’in kadîr. Rabb-işrah lî sadrî ve yessir lî emrî vahlul ukdeten min lisânî yefkahû kavlî.

  İnşirah Süresi Anlamı Şöyledir


  Allahım! Sen’den başka hiçbir ilah yoktur. Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim. Ey yedi göklerin Rabb’i ve büyük Arş’ın Rabb’i. “Senden başka hiçbir ilah yoktur.” Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim.Ey yedi göklerin Rabb’i ve kerîm olan Arş’ın Rabb’i. ” Sen’den başka hiçbir ilah yoktur.” Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim.Ey yedi kat göklerin Rabb’i yedi kat yerlerle bunlarda bulunanların Rabb’i. Sen her şeye Kâdir’sin.Ey Rabb’im! Göğsüme genişlik ver. İşimi kolayla. Dilimden düğümü çöz. ( Tâ ki) Sözümü iyiden iyiye anlasınlar.
   


Yükleniyor...