Sınava Girerken Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 13 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sınava Girerken oldukça heyecanlı olan öğrencilerin kendine güvenlerinin gelmesi için ve rahat bir şekilde sınava girmeleri için sınav kaygısını yenip başarılı olabilmeleri için okuyabilecekleri dua örneği.

  Özellikle sınava girecek çocuğu olan Anneler aşağıdaki duaları çocuğunuzun sınav kaygısını yenmesi için ve başarılı olması için okuyabilirsiniz.Anneler Kur’an’ı Kerim’den İnşirah suresini okumanız tavsiye ediliyor.

  İnşirah suresi manevi bir duadır.Elem neşrah diye başlar.Sevgili Anneler bu sureyi çocuğunuzun sınava girmesinden önce okuyun.Ya da Duhan suresini okuyarak çocuğunuzun başarılı olması için dua ve temennide bulunun.

  İnşirah suresi okunuşu

  Bismillahirrahmanirrahim:
  Elem neşrah leke sadrek.Ve vada'na 'anke vizreke.Elleziy enkada zahreke, Ve refa'na leke zikreke,Feinne me'al'usri yüsren,İnne me'al'usri yüsren,Feiza ferağte fensab,Ve ila rabbike ferğab

  İnşirah suresi Meali

  Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?Yükünü senden alıp atmadık mı?O senin belini büken yükü .Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.
  Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,Yalnız Rabbine yönel.