Sınava girenler nasıl kahvaltı yapmalı

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 26 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sınav günü sınava girecek öğrencileirn nasıl kahvaltı yapması gerektiği konusunda önerilerimiz olacak sizlere.Sevgili öğrenciler gireceğiniz sınavda başarılı olabilmek için evden kahvaltı yapmadan çıkmamalısınız sınav sabahı yapılan kahvaltı başarı seviyeni için oldukça mühimdir bunu sakın unutmayın.

  Sınav günü kahvaltı menünüzde nele rolması gerekiyor hemen sizlere örnek bir kahvaltı menüsü vermek istiyorum;

  1 bardak meyve suyu (taze sıkılmış tercih edilir)· 1 dilim peynir·1 yumurta (haşlanmış veya yağsız tavada omlet.
  1 tam ceviz veya 5-6 badem 4-5 adet zeytin 1 tatlı kaşığı pekmez1 -2 dilim tam buğday ekmeğİ 1 kivi veya 5-6 çilek yada 1 yemek kaşığı kuru üzüm domates, salatalık harika bir kahvaltı menüsü olacaktır.

  Sınav öncesi beslenme hazırlığı, tıpkı bir maraton koşucusunun ön hazırlığına benzemektedir. Sınava girecek kişiler için sınav öncesi beslenmesi ve sınav günü beslenmesi büyük önem taşımaktadır.

  Sınavdan bir gün öncesinde gaz problemi oluşturacak kurubaklagil, lahana gibi besinlerin tüketiminden kaçınılmalıdır.

  Yoğun stres ile gelişen yeme davranış bozukluğu; kilo kayıpları veya aşırı kilo alma, mide bulantısı, kabızlık ve baş dönmeleri gibi birçok sağlık problemine sebep olabilir.

  Özellikle bu dönemde çok fazla çay, kahve ve kola içmek; kalp çarpıntısına, huzursuzluğa, geç saatlerde de uykusuzluğa, korku ve endişeye neden olur.