Sinan Akçıl Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 2 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sinan Akçıl Resimleri 2012


  Sinan Akçıl Biyografisi
  [​IMG]

  Türk popunun son dönemde yıldızı parlayan isimlerinden Sinan Akçıl, 1982 Hollanda doğumludur. Besteci, müzisyen ve şarkıcı olan Akçıl, Piyanist İdil Akçıl'ın kardeşidir.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Müziğe çok küçük yaşlarda başlamış, yaşının küçük olmasına rağmen yaptığı bestelerle beğeni kazanmıştır. Akçıl, şimdiye kadar başta İzel olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi gibi isimlerle çalışmıştır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hadise'nin Mayıs ayında yapılan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması' nda Türkiye' yi temsil edip dördüncü olduğu Düm Tek Tek şarkısına imza atmıştır. Ayrıca, pop şarkıcısı Hande Yener'in 1 Nisan 2010 tarihinde çıkardığı Hande'ye Neler Oluyor? albümümdeki söz ve müzikler Sinan Akçıl'a aittir.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hande Yener'in 13 Eylül 2010'da çıkarmış olduğu Hande'yle Yaz Bitmez Albümündeki 10 Remix ve Uzaylı' adlı şarkının söz ve düzenlemeleri de Sinan Akçıl imzalıdır. Sinan Akçıl son olarak Hande Yener'in Eylül 2011'de çıkarmış olduğu 'Teşekkürler' adlı albümündeki şarkıların söz yazarlığını ve bestelerini yaptı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]