SIM kart derdi bitiyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Aderito tarafından 1 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Hindistannın teknoloji sektöründeki önde gelen isimlerinden Comviva Technologiesın geliştirdiği “sanal SIM kart, SIM kart değiştirmeksizin farklı hatlar üzerinden görüşme yapılabilmesine olanak sağlıyor.Sanal SIM karta dahil olan kullanıcılar, yanlarında SIM kartlarını taşımasa da, herhangi bir telefon üzerinden kendi Sanal SIM kartına bağlanan kullanıcılar, kendi hatları üzerinden görüşme yapabilecek.
  Sanal SIM kart teknolojisiyle herkes, SIM kart değiştirmeden farklı hatlardan görüşme yapabilecek.

  Hindistanda yer alan Comviva Technologiesin geliştirdiği teknolojiler, Hindistan, Afrika ve diğer gelişmekte olan ülkelerde ekonomik hizmetlere odaklanmış durumda.

  Comvivanın en son Virtual SIM yani sanal SIM kart teknolojisi, bir başkasının cep telefonunda, SIM kart değiştirmeden ama kullanıcının kendi hattıyla görüşme yapmasına imkan tanıyor.

  Aynı cep telefonu üzerinden 6 kullanıcının abone olmasına izin veren bu teknoloji, özellikle insanların cep telefonu alamadıkları Hindistan kırsalında yaygınlık kazanacak. Bu sayede cep telefonu kullanımı yaygınlaşacak ve kırsal bölgede yaşayan insanların iletişim imkanları artacak.

  Aynı teknoloji bu yılın başlarında MTN Cameroon tarafından Kamerunda uygulamaya konuldu. İnsanlar bu teknoloji için çok farklı kullanım alanları buldular

  Aile bireyleri tek tek cep telefonu satın almak yerine, hizmete abone olarak ayrı ayrı numara ve hat sahibi oluyor. Kişisel ve özel hayatlar korunuyor. Her kullanıcının kendi cep telefonu melodisi bile korunuyor.

  Ama bu hizmet sadece fakir ailelere ya da ülkelere hitap etmiyor. Profesyoneller de bu teknolojiye ilgi duyuyor. Aynı teknoloji özel hayatı ve iş hayatını birbirinden ayırmakta kullanılabiliyor.

  Devamlı çift telefon taşımak ya da SIM kart takıp çıkartmak yerine, ya da seçebileceği cep telefonu modellerini çift SIM kartlı modeller ile kısıtlamak yerine böyle bir özgürlüğe kavuşmak, pek çok kullanıcı için oldukça çekici.

  Sanal SIM kart, telefona takılı bir SIM kart üzerinden giriş yapıldıktan sonra, özel bir kod girerek devreye sokuluyor. Yani cebi alıp kodunu giren kullanıcı, kendi hattını kullanabiliyor.
   


Similar Threads: kart derdi
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri İpad ile Kredi Kartı Okutmak Mümkün 17 Mayıs 2016
Teknoloji Haberleri iPhone 5S Sim Kart Nasıl Takılır Türkçe 22 Nisan 2014
Teknoloji Haberleri SIM kart nedir, ne işe yarar? 10 Şubat 2012
Teknoloji Haberleri Turkcell Sim Kart Pin Kodu Unuttum 6 Mart 2013
Teknoloji Haberleri Cep Telefonunuz Kredi Kartı Oluyor! 29 Ocak 2013