Sil Baştan Ken Grimwood

'Etüt Merkezi' forumunda anniccha tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Ken Grimwood Sil Baştan Kitabı
  Sil Baştan Ken Grimwood Kitap Konusu
  Sil Baştan Kitap Özeti

  [​IMG]

  "Hayatınızı tekrar tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız sorusu ile zihninizi kurcalıyan Ken Grimwood' un sıradışı kitabı Sil Baştan geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?

  43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir... tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Streette köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini... Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?

  Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.

  “Uzun zamandır okuduğum en sıradışı, en sürükleyici roman.

  Dean Koontz

  “Grimwood olağanüstü gözlem yeteneği, üslubu ve orijinal kurgu yeteneğiyle benzerlerini fersah fersah gerilerde bırakıyor.