Sık Adet Görme Nedenleri Nelerdir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 13 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Sık Adet Görme Nedenleri  Kadınların sık adet görmlerinin nedenleri nelerdir.Kadınlar neden düzensiz ve sık sık adet görmeye başlarlar bu bulguların nedenleri ne olabilir hangi hastalıklar kadınlarda sık adet görmeye yol açar işte bu soruların yanıtları sizlerle;


  sık-adet-görme-nedenleri-.jpeg

  Sık adet görme nedenlerinin başında gelen hastalıklardan biri Myom, polip gibi kadın hastalıklarıdır.Ayrıca hormonal nedenler gibi çeşitli durumlar sık adet görmeye neden olabilmektedir.

  Bazı hastalarda ise hiçbir neden bulunamaz. Stres gibi durumlar da adet düzensizliğine ve sık adet görmeye nadiren neden olabilir. Hipertroidi sık adet görmeye neden olabilir. Muayene ve ultrasonografi ve gerekirse tahlilelr ile nedenin araştırıması gerekmektedir.

  Sık adet görmenin zararları varmıdır varsa bu zararlar nelerdir;

  Sık adet görmek mutlaka değerlendirilmesi ve sebebinin araştırılması gereken bir durumdur. Buna neden olan sebebe göre tedavi planlanmalıdır.Eğer sebep myom, polip gibi iyi oluşumlarsa sık adet görme ve bunun neticesinde fazla kan kaybetme ve sonuç olarak kansızlık (anemi) gelişmesine neden olmaktadır.

  Sık adet görmenin tedavisi nasıl yapılır sık adet görme tedavi hakkında bilgiler;

  Eğer bir kaç ay üstüste sık adet kanaması yaşamışsak mutlaka bir doktora başvurmalıyız. Hormonal bazı bozukluklar varsa bunların tedavisi gerekir. Bazen adet düzenleyici ilaçlar ile tedavi gerekirken bazen neden olan myom, polip gibi oluşumlar için ameliyat tedavisi gerekebilir.