Sigarayı Bırakınca Kilo Almamak İçin

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 3 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sigarayı Bırakınca Kilo Almamak İçin ne yapmak gerekli.Birçok insan bu durumu bahane ederek sigara denen kötü alışkanlıktan kurtulamyı ertelemekte.Fakat sigarayı bıraktığınızda kilo almamnız için yapabileceğiniz bir çok şey var.Acaba sigarayı bırakmak gerçekten kilo almayı tetikliyor mu bu sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

    Sigaranın sağlığa zararları konusunda herhangi bir tereddüt olmadığını hepimiz biliyoruz.Sigarayı bırakınca kilo alma korkusu aslında çok yersiz bir korkudur. Çünkü sigara içtiği dönemden daha az kalorili yiyecekler tüketmelerine rağmen kilo aldıklarını söyleyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

    Bu konu ile ilgili bir araştırma yapan bilim insanları sigarayı bıraktıktan sonra kilo alma sebebinin beslenme veya kalorilerle ile ilgisi olmadığını, buna neden olan şeyin bağırsaklarda yaşayan ve sigarayı bırakınca değişim geçiren bir mikrop olduğunu belirlediler.Sigara içen, içmeyen ve sigarayı bırakmış kişileri denek olarak belirlediler. Ve bu deneklerden dışkı örnekleri topladılar. Ölçümlere göre, sigara içen ve içmeyen deneklerde farklılık tespit edilemezken, sigarayı bırakan deneklerin bağırsaklarında şişmanlamaya yol açan mikropların çoğaldığı görüldü.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/sigarayi-birakinca-kilo-almayin-9016.jpg]sigarayi-birakinca-kilo-almayin-9016[/IMGALT]