Sigarada Domuz Kanı Varmı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Tiryakiler için sigaradan vazgeçmek, çok kolay olmuyor. Ancak Avustralyalı bir profesörün gündeme getirdiği bir konu, inançlı Müslümanların sigarayı bırakmasına neden olabilir, çünkü Profesör Simon Chapman, sigara filtrelerinde domuz kanı olabileceğini iddia ediyor.

  Hollanda'da yapılan bir araştırmaya atıfta bulunan Profesör, sigara filtrelerinde domuz kanı olabileceğini ileri sürdü.

  Araştırmaya göre, sanayide 185 farklı alanda kullanılan domuzdan sigara imalatında da faydalanılıyor.

  Domuz kanındaki hemoglobinin, zehirli maddelerin akciğere girmesini engellemede daha etkili olduğu, bu nedenle de sigara filtrelerinde kullanılıyor olabileceği araştırmanın bulguları arasında.

  Sydney Üniversitesi kamu sağlığı bölümünde çalışan Profesör Chapman, domuz ve domuz mamullerinin inançlı Müslümanlar ve Yahudiler tarafından tüketilmediğine dikkat çekti.

  BİR MARKADA DOMUZ KANI OLDUĞU KESİN

  Profesör Chapman Yunanistan'da satılan bir sigara markasında domuz kanı olduğunun kesinleştiğini de söyledi.

  Öte yandan önde gelen bir sigara şirketinin Avustralya temsilciliği, sigaralarında asla domuz kanı ya da herhangi bir domuz mamulü kullanılmadığını açıkladı.

    2. iğrenç =(((
    3. İçeriğinde fare zehrinden tutun da böcek pisliğine kadar her şeyin varolduğu yazıldı çizildi.Bir domuz kanı eksikti.Hem bağımlılık yapıcı özellikte maddeler katıyorlar hemde bu şekilde pisliğe buluyorlar:f84:
  Ayrıca bir yerde okuduğum bilgiler de yabana atılacak gibi değil;
  Tütün yaprakları, sigara ve tütün dumanında bulunan radyoaktif ve kanserojen polonyum 210 elementinin (210Po) varlığını 1960′lı yıllardan bu yana bilinçli olarak gizleniyormuş.Polonyum 210 elementinin kanserojen yapısı bilinmesine rağmen, ekonomik çıkarlar nedeniyle her şey gizleniyor ve yapılan laboratuar çalışmalarının yayımlanması da yasaklanıyor.
    4. İçindeki o kadar iğrenç madde olduğu bilindiği halde hala içilmeye devam ediliyor..Arada sırada içilmeyi bi kenara koyup düşünürsek bile tiryakiler bu iddaları ya da bilimsel sonuçları takmıyo gibiler...Bu idda ve araştırma sonucunda bi farklılık olur mu insan düşünmeden edemiyo.:f20:
    5. içenler bir kez daha düşünsün derim kim bilir daha neler var içinde.:f196:
  Ben içmiyorum ohhhhh ohhh:f196:
    6. bence yok oyle birsey olsa sigara piyasada kalkar
    7. bence vardır zaten üzerinde sigara öldürür yazmıyor mu ayyy hakikaten iğrenç:f42: