Sigara içen öğretmenleri öğrenciler denetleyecek

'Bunları biliyormusunuz' forumunda eftelya tarafından 10 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Okullarda öğretmenlerin öğrencilerine kötü örnek teşkil etmelerini önlemek amacıyla Milli Eğitim Müdürü sigara içen öğretmenlere el attı.Daha önce görev yaptığı İzmirde sigara içen öğrencilere verdiği ceza ile gündeme gelen bayan Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Aydında sigara içen öğretmenlere el attı. Aydında sigara içen öğrencileri onur kuruluna, öğretmenleri ise tedaviye gönderecek Törenin bu çalışmasına Sağlık Müdürlüğü destek verecek.

  İzmir Kız Meslek Lisesinde yaptığı denetimlerde sigara içtiği anlaşılan 2si kız 7 öğrenciye, kanserli hastaları konu alan bir belgesel hazırlama cezası veren Töre, verdiği bu örnek ceza ile Türkiye gündemine gelen Aydın Bayan Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Aydında da sigaraya karşı mücadeleye girişti.

  ÖĞRENCİLER DENETÇİ OLACAK - SAĞLIK MÜDÜRÜ DESTEK VERDİ

  Aydın İl Sağlık Müdürü Hüsnü Tırpancı ise İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Törenin projesine destek olabileceklerini söyledi. İnsanların bu konuda bilinçlendirilmesi ve yönlendirilmesi önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Tırpancı, Sayın Müdürümüze İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerekli desteği veririz. Bakanlığımızın da başlattığı sigarayı bıraktırmaya yönelik bu çalışmanın örnek olacağını düşünüyorum. Aydında 4 hastanede sigara bırakma merkezinin bulunuyor. Aydın Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesinde sabah 08.00 – 16.00, Nazilli Verem Savaş Dispanserinde Çarşamba günleri 13.30 17.30 ve Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Perşembe günleri 13.30 – 16.00 saatleri arasında sigara bırakma konusunda çalışmalar yürütülüyor dedi.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012