Sigara Fiyatları Geri Çekildi

'Haberler' forumunda Wish tarafından 7 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sigara Fiyatları 7 Ocak
  Marlbora Fiyatı


  [​IMG] [​IMG]

  Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş (Philsa), sigaraya yaptığı zammı bazı ürün kalemlerinde revize etti.

  Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulunun 31 Aralık 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararıyla sigaradaki Ötv oranlarının yeniden belirlendiği ve buna bağlı olarak şirketin ürün fiyatlarının 4 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlendiği hatırlatıldı.

  Açıklamada, ''değişen pazar dinamikleri çerçevesinde'' Marlboro'nun fiyatlarının yarından itibaren uygulanmak üzere revize edildiği belirtildi.

  Açıklamaya göre, 7 lira olan Marlboro Uzun'un fiyatı 5,75 liraya, 7 lira olan Marlboro Kısa'nın fiyatı ise 5,50 liraya çekildi.

  European Tabacco ise, bugünden geçerli olmak üzere yüzde 12,5 ile yüzde 28,5 arasında değişen oranlarda zam yaptığını bildirdi.

  European Tobacco A.Ş'den yapılan açıklamada, Bakanlar Kurulu kararıyla, tütün ve tütün ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi tutarlarına yapılan zam üzerine, üretilen sigaraların fiyatlarının yeniden belirlendiği kaydedildi.

  Buna göre European Tabacco A.Ş.'nin ürettiği sigaraların eski ve yeni fiyatlarıyla yapılan zam oranları şöyle:

  ÜRÜN ADI ESKİ FİYAT - YENİ FİYAT - ZAM ORANI
  Black Galleon
  Kısa/Uzun/Slims 3.50 - 4.50 - 28,5

  Violet Slims 4.00 - 4.50 - 12,5

  Winner Slims 3.50 - 4.25 - 21,4

  President Kısa

  Katkısız 3.50 - 4.25 - 21,4

  Vigor Slims 3.50 - 4.25 - 21,4

  -Vigor Kısa/Uzun

  /Katkısız 3.50 - 4.25 - 21,4

  HD Slims 3.25 - 4.00 - 23,0

  -HD Kısa/Uzun

  /Katkısız 3.25 - 4.00 - 23,0
   
 2. Cevap: Sigara Fiyatları Geri Çekildi

  Bence sigaraya yapılan son zamlar, kapalı yerlerde sigara içilmeme yasağından daha caydırıcıydı. Günde bir paket sigara içen için aylık ciddi bir rakam oluşturuyordu birde ailede iki kişi kullanıyorsa nerdeyse bir aylık ev kirasına eşit oluyordu yahuuuu :f1:
   
 3. Cevap: Sigara Fiyatları Geri Çekildi

  Tüh benimki yok aralarında..Yav bizim başımız kelmi....
   
 4. Cevap: Sigara Fiyatları Geri Çekildi

  bizim firma sahipleri insaflı zehirledikleri insan sayısını düşürmekten korkuyorlar :f30:
   
 5. Cevap: Sigara Fiyatları Geri Çekildi

  Keşke bu davranışı akaryakıttada görebilsek tüketici dernekleri bir birlik oluştursa akaryakıt fiyatlarıda düşecek birlik oluşturalım artık bıktık zamlardan sabrın sonu anladınız siz onu
   
 6. Cevap: Sigara Fiyatları Geri Çekildi

  yıllarca insanları çok güzel bir şeymiş gibi sigaraya teşfik ettiler ve bizleri sigara tiryakisi yaptılar ondan sonrada hiç bir şey olmamış gibi sigara içenleri toplumdan dışlamaya yönelik kanun ve yaptırımlar uygulamaya yöneldiler bence ilk önce serbest sonra yasak denilmektense
  öğretim nereden başlar tabiki okuldan ve aileden eğitim ve uygulama ile belki sigara denilen bu illetten gelecek nesillerimizi koruyabiliriz tabiki sigara tiryakileri bu ülkede ve dünyada üreticileri ve pazarmalacılarının pazar payını kaybetmemek için tiryakilerine zeytin dalı uzattığını düşünenlerdenim keşke ne zeytin dalına uzanmasam nede şu sigaradan uzak kalabilsem içmeyenlere imreniyorum