Şiddet İçerikli Oyunlardaki Tehlike!

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi


  Şiddet İçerikli Oyunlardaki Tehlike!

  Okul çağındaki çocukların büyük ilgisini çeken şiddet içerikli oyunların, önemli zararları da beraberinde getirdiği belirtildi. Uzmanlar şiddet içerikli video oyunlarının çocuklarda korku, mağduriyet duygusu ve şiddete karşı duyarsızlığa yol açtığını söylüyorlar.

  Özellikle ailelerin, çocuklarının boş zamanlarında şiddet içerikli oyunlara karşı olan ilgilerini azaltmaları gerektiğini belirtiyorlar…

  Eğer bir oyun içerisinde 1′den fazla şiddet sahnesi var ise, 1 dakika içerisinde 4- 6 kez şiddet içerikli bir sahneyi oyun içerisinde görüyorsanız ve oyunun içerisinde meydana gelen şiddetin karşılığında bir ödüllendirme konusu söz konusu ise, çocukların bu tarz şiddet içerikli oyunlara ilgisi artmakta.

  Bu şiddet içerikli oyunlar küçük çocuklarda korku hissinin oluşmasına neden oluyor. Bu tarz oyunlardan çocukların uzak tutulması gerekiyor.Aile içerisinde anne ve baba ile birlikte yapıcı oyunlar oynamak çok önemli. Bu sayede çocuğun anne ve babaya daha fazla yaklaşması, ev içerisindeki diyaloğun artması, çocukların toplumla ve aile ile iç içe yeni bir şekilde hayata bakması sağlanabilir.