Sıcaklarda Halsizlik

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 19 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sıcaklarda Halsiz Olmak  Sıcaklarda Halsizlik Nedenleri

  Halsizlik her insanın başından geçen bir olaydır. Ruhi sebeplere bağlı olduğu kadar, aşırı yorgunluk, soğuk algınlığı, gripal hastalıklar, aşırı rutubetli hava ve sıcak havalar, tuzsuz yemek gibi sebepler geçici halsizliklere sebep olabilirler.

  Önemli olan, devam eden halsizliklerdir. 5-6 günden fazla süren hafif ateş veya ateşsiz seyreden halsizliklerde çok dikkatli olmak gerekir.

  Özellikle 40 yaşından sonra zayıflama ve iştahsızlıkla birlikte olan halsizliklerde mutlaka şahıs tıbbi kontrolden geçmelidir. Bu tip halsizlikler şeker hastalarında, kanser başlangıcında, pankreas hastalıklarında, kansızlık ve damar sertliği hastalıklarında olur.

  Halsizlik, insanın gün içersinde ihtiyacı olan enerjiden yoksun oluşudur. Gün içersinde insanın iş kalitesini düşüren, yaşamını olumsuz yönde etkileyen enerji eskiliğidir.Halsizliğin tedavisi için öncelikle, halsizliğe sebep olan etken ya da etkenlerin neler olduğunu saptamak gerekir. Ancak bazen herhangi bir hastalığa bağlı olmadan gelişen bazı halsizlik durumları vardır.