Sıcaklarda Bebek Giyimi

'Bebek Bakımı' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sıcaklarda Bebek Giyimi Nasıl Olmalı  Sıcaklarda Bebekler Nasıl Giydirilmeli

  Sıcaklarda Uzmanlar Özellikle yeni doğmuş bebeklerin kundağa sarılmasının zararlarına dikkat çekiyorlar aşırı sıcakların bebeklerde sıvı kaybına neden olduğunu, bunun da vücut ısılarını fazla arttırdığını söylüyor.

  Yeni doğan bebeklere uzun kollu badi ve tulumlar giydirilmemeli. Tip olarak bodyleri tek parça, alttan çıtçıtlı, yakası zarf denen modelde ve özellikle açık renklerden seçmeye çalışmalısınız.

  Bebeğinizi yaz sıcağında ise pamuklu giysiler ile korumaya çalışın. Sentetik asla tercih etmeyin. Hava çok sıcak ve ortam uygunsa, bebeğiniz de hoşlanıyorsa tamamen soyundurarak, çıplak dolaşmasına için verin. Bebek giysisi alırken hem rahat ve hem de kullanışlı olması ilk tercihiniz olmalıdır.

  Mümkün olduğunca düğmesiz, rahat giydirip çıkarabileceğiniz, genellikle omuzdan ayarlanan giysiler kullanmaya özen gösterin. Body, tulum, geniş kesim giysiler yeni doğan bebekler için idealdir. Bebeğiniz 4-5 aylık olana dek pamuklu tulum kullanmaya gayret edin.

  Bebeğinizi çorapsız bırakmayın. Yeni giysi aldığınızda öncelikle etiketini kesin, sonra yıkayın, ardından ütüleyerek giydirin. Ütülüme sırasında dikiş yerlerinin birkaç kez üzerinden geçin. Özellikle yaz aylarında bebeğinizi fazla giydirmeyin. Çok giydirmek onun vücudundaki ısı dengesini bozacaktır. Bebeğinizin üşüyüp üşümediğini anlamak için el ve ayaklarını değil, giysiyle kapalı olan bir bölgeyi kontrol edin. Size daha doğru sonuç verecektir.

  Başını koruyucu şapka mutlaka takılmalı. Ayrıca açık ten rengine sahip bebekler ve çocuklar için güneş gözlüğü kullanmalısınız. Çocukları saat 11 ve 16 arası zorunlu olmadıkça dışarıya çıkarılmamaya özen göstermelisiniz.

  [​IMG]