sıcak çikolatalı yolculuklar kitap özeti kısaca

'Etüt Merkezi' forumunda Ezlem tarafından 20 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

  1. Sevim Ak Sıcak çikolatalı yolculuklar özeti

    Gözlerinizi kapatın ve teknolojik bir taksinin içinde olduğunuzu hayal edin. Koltuğa oturduğunuz anda burnunuza mimoza kokuları geliyor, ıpılık bir müzik yüzünüzü okşuyor, internetiniz hazır ve elinizde de sımsıcak bir çikolata. Ne dersiniz, bu taksi ile dolaşmak istemezmiydiniz? O zaman siz artık kitabımızın kahramanı, güleç ve başına buyruk su oldunuz. Unutmayın, sokaklarda dans eden bir trapezciye aşıksınız ve sütannenizi bulmak istiyorsunuz. Sıcak çikolatalı yolculuğunuz başlamak üzere…

    Vanilya Kokulu Mektuplar, Toto ve Şemsiyesi, Küçük Sırlar, Dörtgöz gibi kitaplarıyla Can Çocuk okurlarının sevgisini kazanan Sevim Ak, Sıcak Çikolatalı Yolculuklar’da okurlarını tadına doyamayacakları bir serüvene davet ediyor. Okurlarına her yeni kitabında başka bir renkli dünya sunan yazarın ustalıklı anlatımına Behiç Ak’ın birbirinden renkli resimleri eşlik ediyor.

    Kitabın kahramanı Su, bir yandan trapezci çocuğa karşı hisleri, bir yandan sütannesini arayışı, bir yandan da apartman hayatının içine sıkışmışlığı arasında gidip gelen hayalperest ve uçarı bir kız. Su, teknoloji düşkünü taksici Harun’la tanışıca ikisinin de hayatları beklenmedik şekilde değişiyor. Bu başına buyruk kızın sınırsız düş dünyasına ortak olmak isteyen küçük okurlar Sıcak Çikolatalı Yolculuklar’ı mutlaka okumalı!