Sevgilime nasıl davranmalıyım

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sizce sevgilime nasıl davranmalıyım?

  Alfa olmak, ezik adam olmamak, düzgün adam olmak derken, zaman zaman öğretideki erkeğin maço bir öküz olarak algılanması gibi sıkıntılar oluyor.

  Sevgilinizin sizin prensesinizdir ve ona prensesler gibi davranmanız gerekmektedir. Kadına prenses gibi davranmak romantik bir keriz olmak demek değildir.

  Kerizlikle , romantiklik arasında ince bir çizgi vardır ve kaliteli adam bu çizgi de kalmayı iyi bilir.

  Sevgili ile bir ilişki yaşıyorsunuz, her ilişkinin rengi başkadır zaten, ama buna rağmen burada vereceğimiz başka mecralarda uzman psikolog ya da psikiyatrların vereceği kurallar genel kurallardır. Her ilişkinin kendi iç seyrine göre kendi kuralları, kendi işleyişi olur.

  Bu yüzdendir benim, bire bir diyalog ve teknik öğretmek yerine olayın genelini kavrayıp kişisel olarak gelişmenizi istemem. Genel kuralları hatırlatarak devam etmek istiyorum.

  Kadın sizin prensesinizdir. Ona prensesler gibi davranırsınız, el sütünde tutarsınız, şiirler yazabilirsiniz, şarkı bile besteleyebilirsiniz onun için. Aşk mektupları alabilir, şampanyalar patlatabilir. Doğum gününde iş yerine ya da sınıfına 300 balon yollayabilirsiniz.

  Bunlar eziklik değildir.

  Bunlar kadını mutlu etmektir ve adam gibi adam sevdiği kadını mutlu etmek ister ve bunun için üstüne düşenleri yerine getirir.

  Bir kadın size ne zaman aşık olur biliyor musunuz dostlar?

  “ Bir kadın hiç kimsede görmediği şeyleri sizde bulduğunda ve bunları bir daha başka birinde bulamayacağında inandığında aşık olur ”

  İşte bunun için hayallerinizin sınırını zorlayacak kadar başka bir erkeği yaşatacaksınız kadına.