Sevgililer Günü Facebook Kapak Fotoğrafları

'Sosyal Medya' forumunda Yasemin tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Sevgililer Günü Facebook Kapak Resimleri  Facebook sayfalarınızda kullanabileceğiniz birbirinden güzel kapak fotoğrafları hazırladık sizler için.Önce sizlere sevgililer günü nedir ve neden kutlanır kısaca bilgiler verdikten sonra sizleri sevgililer günü Facebook kapak fotoğraflaır ile başbaşa bırakıyoruz.

  Sevgililer gününün tarihçesi ise 3. yüzyılda Aziz Valentine’nin gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek için genç erkeklerin evlenmesini yasaklamıştır.

  Rivayete göre bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeye devam etmiştir.Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel bir gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.

  Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

  sevgililer-günü-kapak-fotograflari-.546.

  sevgililer-günü-kapak-resimlerii. sevgililer-günü-kapak-fotograflari-.54. sevgililer-günü-kapak-fotograflari-.56. sevgililer-günü-kapak-fotograflari-. sevgililer-günü-kapak-resimler9. sevgililer-günü-kapak-resimleri-. sevgililer-günü-kapak-resimleri-3. sevgililer-günü-kapak-resimleri-11. sevgililer-günü-kapak-resimleri-32.
   


Similar Threads: Sevgililer Günü
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Sevgililer Günü Resimli Facebook Mesajları 14 Şubat 2014
Sosyal Medya Facebook sevgililer günü Sözleri 14 Şubat 2012
Sosyal Medya facebook sevgililer günü kartları 13 Şubat 2012
Sosyal Medya Sevgililer günü nickleri 2011 9 Şubat 2011
Sosyal Medya Sevgililer Günü smileyleri İfadeleri 23 Ekim 2008