Sevgililer günü değişik hediyeler

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda eftelya tarafından 7 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sevgililer Gününde Ne Hediye Alalım?
  14 Şubat sevgililer günü için değişik hediyeler
  Sevgililer günü farklı hediyeler
  [​IMG]

  Sevgililer gününü nerede kutlayacağımızı belirlemekle iş bitmiyor..Hazırlığı da var bunun.
  Ne giyeceğiz, saçımız nasıl olacak, evde olacaksak mönümüzde neler olacak falan filan. Daha da önemlisi her özel günde olduğu gibi ne hediye alacağız?...

  Önemli olan ne hediye aldığınız değil, hediyeyi nasıl sunduğunuzdur. Tıpkı, tadına doyulmayacak lezzetli bir yemeği masaya gelişigüzel getirdiğinizde dönüp bakılmaması gibi.

  Mesela bir hafta önceden her gün, bir ya da iki harf mesaj atarak aldığınız hediyenin yerini buldurabilirsiniz. Harfleri sms olarak atın karışık bir biçimde. O birleştirsin ve hediyesinin yerini bulsun mesela. Ya da evin belli yerlerine minik ipuçlarının yazılı olduğu renkli kâğıtlar yerleştirin; rujunuzla aynaya yazın bir ipucunu.


  Dışarıda kutlayacaksanız mesela, garsona verin hediyeyi, onun tabağını hediyesiyle servis etsin. Ya da verin, o lavaboya gitmeden oraya bir yere koysun. Biraz daha çılgın olun, girip rujunuzla lavabonun aynasına “Seni Seviyorum” yazın. Hediyesini de oralara bir yerlere bırakın. Ne bileyim canım işte… Siz alın garsonun önlüğünü, yemeğini siz servis edin filan.


  Canlı müzik varsa gittiğiniz yerde,sesinize de güveniyorsanız. Çıkın, ikinizin şarkısını söyleyin.


  Bu, onu müthiş gururlandıracak ve pahalı bir kol saatinden daha çok mutlu edecektir.


  Herhangi bir yerden alınan pahalı bir hediye yerine emek harcadığınız, ellerinizle hazırladığınız şeyler daha mutlu edici olacaktır. Unutmayın, erkekler onlar için uğraşmanızdan hoşlanırlar. Sadece erkekler de değil ayrıca.


  En sevdiği şarkıları bir cd ye çekin, üzerine de ikinizin bir fotoğrafını bastırın örneğin. Ya da şu soğukken simsiyah olan, içine sıcak bir şey konduğunda gizli bir fotoğrafın çıkmaya başladığı bir kupalardan alın.


  Başka bir seçenek de onun için günlük tutmak olabilir. Evet, bugünden başlayın ve her onu görmediğiniz gün için hislerinizi yazın.


  Bir arkadaşım sevgililer günü yemeğinde sevgili eşine bir zarf vermişti: hamile olduğunu gösteren bir laboratuar sonucu


  Bu arada bir sitede karşılaştım. Paylaşmadan edemeyeceğim. Sevgiliniz için bir Oscar Ödülü heykelciği verebilirsiniz. Yılın sevgilisi Oscar’ı


  Şimdi birçok yerde, birçok hediye bulabilirsiniz; ama sevgilinize verdiğiniz değer, ona aldığınız hediyeyi de o oranda değerli kılacaktır. Tıpkı Mevlana’nın dediği gibi:  “Ne fark eder ki kör insan için elmas da bir camda
  Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma “


  Mevlâna

  Elçin Ateş Ersoy​