Sevgililer günü adetleri nelerdir?

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda EyLüL tarafından 7 Şubat 2014 tarihinde açılan konu


 1. Sevgililer günü adetleri  Sevgililer günü adetleride mi olurmuş demeyin elbette var.Öncelikle sevgililer gününün tarihçesinden kısaca bahsetmek istiyorum sizlere;Sevgililer Günü nedir ve tarihçesi nasıldır gibi soruların Öncelikle Sevgililer Günü , 14 Şubat günü birçok ülkede kabul edildiği gibi, bizim ülkemizde de Sevgililer Günü olarak kabul edilmektedir.

  Tarihçesi , Roma Katolik Kilisesi ’ne dayanan bu gün, Valentine adında ki bir din adamının adı verilerek ilan edilmiş olan bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.

  Sevgililer günü adetleri;

  Şimdilerde sevgililer günü 14 Şubat tarihinde kutlanır uzaklarda olan sevgililer birbirlerine kartlar gönderirler. Yakın olan sevgililer birbirlerine güzel küçük anlamlı hediyeler alırlar bunlar sevgililer gününün adetleri arasında yer alır.14 Şubat günü sevgililerin günü olarak kutlanır.Sevgililer günündeki adetlerin en başında eşe ya da sevgiliye gönderilen kart vardır. Bu kartlara kişiye olan sevgi, aşk yada şarkı sözleri yazılır. Bununla birlikte sevgilisi olmayanlar, hoşlandıkları kişilere bu gün kart gönderirler ve içlerinde hoş bir şekilde “Sevgilim Olur musun” seklinde bir imzasız yazı olur ve alan kişi bu mesajın kimden geldiğini bulmaya çalışır.Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Hiç şüphesizi bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

  Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.

  Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.

  Sevgililer Günü Kartları