Sevdiklerinizin Kıymetini Bilin

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 23 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. İnsan Sevdiklerinin Kıymetini Neden Bilmez ki?  Hayat her zaman toz pembe gibi görünsede bizlere aslında hiçde öyle değil bunu biraz geç anlıyoruz evet ama bu insanoğlunun yapısında olan birşey.Özellikle sevdiklerinize karşı lütfen daha hoşgörülü ve sevgi dolu olun kaybettikten sonra kıymet bilenlerden olmayın Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın...

  Hangimiz isterizki sevdiklerimizi üzmeyi onları kırmayı onlara haketmedikleri sözleri söylemeyi kim ister sevdiği insanı inciltmeyi elbette hiçbirimiz iztemeyiz böyle birşeyi.Fakat insan fıtratında varolan bencillik doyumsuzluk ve sürekli karşınızdakinden beklediğiniz beklentileriniz anlamsız kaprisleriniz can yakıcı sözleriniz normalde bunları yaparken ve söylerken hiç acı çekmessiniz taki sevdiğiniz birinin canı yandığında bu yaptıklarınızdan büyük pişmanlık duyarsınız.

  Sevdiklerinizin kıymetini onların sağlıklarında bilmelisinizki hayat daha bir mana ve anlam kazanmış olsun.Hiç kimse dört dörtlük değildir kendinize bir bakın ne kadar kusursuzum ben diye düşünsenizde birçok kusurunuz olduğunu göreceksiniz.Hiçbir insan kusursuz değildir her insanın kendine göre eksikleri ve hataları vardır.Önemli olan şey bu hataları ve kusurları çok geç olmadan görebilmektir.Allah hepimizin kalbine sevgi ve muhabbet versin..

  Lütfen bugün sevdiklerinize sımsıkı sarılın ve iyiki varsın iyiki hayatımdasın iyiki bizimlesin demeyi deneyin ne dersiniz göreceksiniz karşınızdaki kişi kim olursa olsun hiç önemi yok bunun ister sevgiliniz isterseniz eşiniz Anneniz Babanız yada en kıymetli varlıklarımız Allahın sizlere armağanı olan çocuklarınız lütfen onlara onları ne kadar çok sevdiğinizi gösterin sizin için ne kadar değelri olduklarını hissettirin göreceksiniz size sevgi dolu bir kalple sarılacaklardır.

  Sevgiyle Kalın...Sevdiklerinizin kıymetini bilin...

  Forumdas Yasemin


  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sevdikleriniiznliymetinibilin-79108.jpg]sevdikleriniiznliymetinibilin-79108[/IMGALT]