Servet'ten Açıklama

'Spor Gündemi' forumunda By RiZeLi tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Olay Adam Konuştu

  Galatasaray'ın başarılı savunma oyuncusu Servet Çetin, "Şuan ilk hedefim yurt dışı ama Ertuğrul Hoca çok ısrar ederse, gel derse kıramayacağım bir kişi ben de Bursaspor'a giderim o zaman" dedi.

  Transfer gündeminin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Galatasaray ve A Milli Takım'ın başarılı defans oyuncusu Servet Çetin, Fox Tv'de yayınlanan Gündem Futbol adlı programda Elvan Arat'ın sorularını yanıtladı.

  Teknik direktör Frank Rijkaard'ın kendisini istemediği yönünde basında çıkan haberlerle ilgili olarak konuşan Servet, "Rijkaard'ın böyle bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Ama böyle bir şey söylemiş olsa beni mutlu etmiş olur. Keşke böyle düşünse o zaman ben de daha rahat transfer olabilirim. Rijkaard'ın beni istememesi benim avantajıma olur" dedi.

  Galatasaray'la 2 yıllık daha sözleşmesi olduğunu hatırlatan ancak hedefinin yurtdışında futbol oynamak olduğunu vurgulayan milli futbolcu, "Galatasaray ile 2 yıllık daha sözleşmem var ama hedefim yurt dışında futbol oynamak. Beni isteyen birçok kulüp var ama gideceğim yerde de vergi sıkıntıları var. Ücretin yüzde 50'si vergi olarak kesiliyor. O yüzden transfer olacağım kulüpten yüksen bir ücret almalıyım ki daha rahat gidebileyim. Bu arada bonservis ücretim de çok yüksek. Geçen sene Marsilya'ya transfer oluyordum ama 8,5 milyon euroluk bonservis ücretim fazla bulundu gidemedim. Bu senede yine bonservis ücretim çok yüksek, o yüzden yurt dışından gelen tekliflerde azalır çünkü fiyatı yüksek buluyorlar. Kulüpler artık maliyetten kaçmak için bonservisi elinde futbolcular istiyor" diye konuştu.

  "ERTUĞRUL SAĞLAM'I KIRAMAM"

  Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın kendisini istemesiyle ilgili olarak da konuşan Servet Çetin, "Ben Ertuğrul sağlam'ın kişiliğini ve teknik direktörlüğünü çok beğeniyorum. Şuan onlardan gelen açıkçası resmi bir teklif yok. Bursa'yı gerçekten çok takdir ediyorum, kimsenin başaramadığını yaptılar. Ertuğrul Hoca'nın kişiliğine hocalığına inancım tam. Bir abi olarak da kendisini çok seviyorum. Dediğim gibi ilk hedefim yurt dışına transferimin olması. Ertuğrul Hoca bana gel derse ısrar ederse yani o da kıramayacağım insanlardan birisidir o anlamda. Şuan ilk hedefim yurt dışı ama Ertuğrul Hoca çok ısrar ederse, gel derse kıramayacağım bir kişi ben de Bursaspor'a giderim o zaman" dedi.
    2. Cevap: Servet'ten Açıklama

  Servet Bu seZon Gider...