Sermiyan Midyat Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sermiyan Midyat Kimdir, Fotoğrafları  Sermiyan Midyat Kimdir, Fotoları


  Türkiyenin Emret komutanım dizisiyle sevdiği, Kalbim Seni Seçti dizisiyle gönüllere taht kuran Sermiyan Midyat, 1974 yılında Ankarada doğdu.

  1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz'den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi gördü. 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı. 2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi'nde oyuncu olarak yer aldı. Bir çok dizi ve filmde görev alan Midyat, Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza' rolüyle dikkatleri üzerine çekti.

  2007 yılında kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Günü yazıp yönetti. Ayrıca Mustafa Cecelinin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Denizin seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat'a aittir...


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]