Semerkand Aile Dergisi Mart 2012 Sayısı Çıktı

'Etüt Merkezi' forumunda Semerkand tarafından 5 Mart 2012 tarihinde açılan konu


 1. Semerkand Aile Dergisi, Mart 2012 Sayısı Çıktı
  2012 semerkand Aile dergisi çıktı
  semerkandaile dergisi

  Semerkand Aile dergisi Mart sayısında kapağa taşıdığı "Çocuklar için sanal tehdit kapıda" dosyasıyla okurun karşısına çıkıyor

  Çocuklar İçin Sanal Tehdit Kapıda

  Hilal Arslan, hazırladığı dosyada internetin bilinçli kullanılmadığında getirdiği tehlikelerden bahsediyor. Özellikle çocukları hedef alan sanal tehlikelere karşı anne babaları uyaran Arslan şunlara dikkat çekiyor:

  "Ülkemizde hızla yaygınlaşan sosyal medya kullanımı ve artık hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen sanal dünya karşısında yetişkinlerin savunma mekanizmaları geliştirmeleri mümkün. Ama çocuklar için aynı şey çok da söz konusu değil. Zira, çocuklarımızın konuşmayı öğrenmeden önce Iphone?larla oynamayı öğrendiği bir zamanda iletişim becerileri bile sanal alemin sağladığı imkanlarla gelişiyor. Pek çoğu ilkokula başlamadan teknolojik araç gereçlerin kullanıcısı oluveriyor. Böyle bir durumda ebeveynlerin çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Çocuklara internet kullanımını yasaklamak ya da uzak tutmaya çalışmak yerine kontrollü ve doğru kullanım konusunda bilinçlendirmek belki de en sağlıklı yol."

  Dergideki diğer bazı yazılar ise şöyle:

  Huriye Karnap "Herkesin Hakkına Riayettir Hizmet" başlıklı yazısında Allah rızasını kazanmak amacıyla başkaları için yaptığımız hizmetlerde anne babalarımızın, eşlerimizin ve çocuklarımızın haklarına da riayet etmemiz gerektiğini belirtiyor. Karnap, "Haklarını yerine getirmede önceliği olanlara karşı mesuliyetimizi ihmal etmeden hayır ve hizmete onlardan başlayarak hizmetimizi dengede tutabiliriz" diyor.

  Hakan Çopur "Sanal Dünyada Kişisel Bilgi Güvenliği" adlı yazısında sosyal medya araçlarındaki kişisel bilgi güvenliğinin zannettiğimiz kadar güvenli olmadığından bahsediyor. Çopur, kullanıcılara sanal alemde en az seviyede iz bırakılması yönünde uyarıda bulunuyor.

  Gülnar Akbulut Gençlere Sorduk köşesinde gençlere bu ay "Zaman Makinesi Olsa Nereye Giderdin?" sorusunu soruyor ve birbirinden ilginç cevapları sizlerle buluşturuyor.

  Aysun Özpolat "Kokuların Gizemi" adlı yazısında kokuların insanın ruh halini önemli derecede etkilediğini anlatıyor. Özpolat okuyucular için seçtiği bazı kokuların insan bedeni üzerindeki etkilerini paylaşıyor.

  Ayrıca Başyazı, Haberiniz Olsun, Az ve Öz, Toplum, Hayat, Psikoloğum, Pedagoğum, Anne Baba Tutumları, Sahabi Hanımlar, Mizah, EDU Tip ile Maharetli Eller, Aile Hatırası, Bebeğim, Bizden Haberler, Bulmaca gibi köşelerle canlı bir sayı Semerkand Aile okurlarını bekliyor.  Kaynak: Serhaber

  [​IMG]