semazen emre yıldırım kimdir,hayatı,biyoğrafisi,şiirleri,Kitabı,resimler i

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 27 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. semazen emre yıldırım resimleri,semazen emre yıldırım biyografisi,semazen emre yıldırım şiirleri,semazen emre yıldırım kitabı

  semazen emre yıldırım

  [​IMG]

  16 Kasım 1984 Cuma gecesi İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 12 Nisan 1990 Perşembe akşamı anneannesinin ellerinde tasavvuf yolculuğuna başladı. 3 Şubat 1994 Perşembe akşamı Mürşidi Azizinden manevi doğumu tasdik buyuruldu. 1994 yıllında galata Mevlevihane’si dedelerinden Üsküdar talimhanesinde sema eğitimine başladı, 1996 yılında Galata Mevlevihane’sinde sema etmeye başlayarak bugünlere kadar sürdürdü.

  [​IMG]

  Aslen İstanbul Şile nüfusuna kayıtlıdır. İstanbul Kasımpaşa’da büyümüş Pir Seyit Hasan Hüsamettin Uşşak i Vakfında yetişmiştir. Ailesinin tek çocuğudur. Vatani görevine Ankara’da başlayıp Sivas’ta müzisyen olarak yerine getirmiştir. İletişim ve tasarım üzerinde eğitim almış çalışma hayatına reklam danışmanı olarak devam etmiştir. Tasavvuf hayatına rahmetli anneannesi Emine ESEN ve babası Fahrettin YILDIRIM tarafından başlatılan yıldırım Türkiye’nin birçok bölgesinde sema etmiş 2005 – 2008 döneminde Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde Amerika, kanada, Almanya, Fas, Pakistan ve Çin de birçok Mevlevi ayinlerine katılmıştır.

  semazen emre yıldırım kitabı-Dilden Yâre

  [​IMG]

  Mescitlere sığmaz senin dinin imanın
  Dönmek ile dinmez senin aşkın semahın
  Sen’ki gölleri çöl etmiş susuz
  Bir avuç suya kanmaz senin dilin damağın


  semazen emre yıldırım -Bana Gerçekleri Söyleme Şiiri(Video)

  [DAILYMOTION]xdtgqk_yiir-semazen-emre-yyldyrym_music?additionalInfos=[/DAILYMOTION]