Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 10 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağların Kullanımı
  Selülite İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir

  Sevgili Bayanlar Uzmanlar Selüliti en aza indirmek için tuz ve tuzlu besinlerden kaçınılmasını, bol miktarda fesleğen, lahana, limon ve çilek tüketilmesini tavsiye ediyorlar ayrıca güzellik uzmanları selülit için bitkisel yağların da etkili olduklarını kaydediyor. Şimdi sizlere selülite iyi gelen bitkisel yağlardan bahsedicez.

  Çevremizdeki Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bu yağların başında gelen biberiye, limon, nane, susam, lavanta, buğday, rezene, portakal, anason, keten, ardıç, yasemin, jojoba ve zambak yağı ile yosunlu sabun yer alıyor.
  Bu yağları, selülitli bölgelere masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı iki günde bir defa yapın ve 1- 2 saat sonra yıkayın. Yıkama işlemi yapılırken yosunlu sabun kullanın. Selülite karşı bazı doğal karışımları kendiniz de hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

  [​IMG]

  İşte sizlere birkaç örnek

  Birer tutam erkeçsakalı, ayrıkotu, karahindiba ve mısır püsülünü beş bardak su ilave ederek kaynatın. Soğuduktan sonra günde üç öğün için.

  İkişer tutam ısırgan otu, kırlangıçotu, ebegümeci, sarmaşık ve bir tutam sarı düğünçiçeğini beş bardak su ilave ederek kaynatın. Soğuduktan sonra selülitli yerlere masaj yapın.
  Bir tutam orman sarmaşığını yeteri kadar su ilave ederek kaynatın. Temiz bir bezle selülitli bölgelere sürün.