Selülit tedavisi yöntemleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 6 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Selülit tedavisi yöntemleri nelerdir?  Hiçbir kadın istemez selülitli bir vücudu olsun bunun için elbette düzenli ve dengeli beslenmek gerekmektedir.Ayrıca kolalıve asitli içeceklerden uazak durulması gerekiyor.Fazla tüketilen kahve ve asit içeren içecekler vücutta selülitli bölgelerin oluşmaısna neden oluyor.

  Bu nedenle dengeli ve düzenli beslenmeye özen göstermemiz gerekiyor biz kadınlar olarak.Ayrıca spor yapmayı ihmal etmememiz gerekiyor.Selülit oluşmaması için yapılması gereken bir kaç önerinin ardından selülit oluşumundan sonra nasıl tedavi eidliyor kısaca öğrenelim ne dersiniz.

  selül,t-masaji-.

  Selülit Tedavisi : Selülitsonbaharı yaşadığımız bu günlerde tedaviye başlamak için en uygun zaman dilimi. Bayanların neredeyse hepsi yaza girerken selülit için çare arıyorlar oysa ki şimdiden çözüme gidilirse yazın sıkıntı olmadan sahilde boy gösterebilirsiniz. Uygulanan bitkisel yöntemler ya da hareketleriniz beslenme şekliniz size çözüm olarak yanıt vermediyse aşağıda yazacağımız klinik yöntemler size uygun olabilir.

  Hangi yöntemlerle hangi başarılar sağlanıyor birlikte inceleyelim. Bu yöntemlerle karın bölgesinde, bel bölgesinde, kalça ve bacaklarda oluşan selülitlerin yok olması sağlanıyor.

  Selülitle Savaşta İlk Adım

  Selülitle mücadelede her yazımızda bahsettiğimiz gibi önce yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiği. Öncelikle selülit üzerine diyete girmeniz gerekli. Bunlardan kasıt sadece az yemek değil.


  Selülit yapan yiyecekler olarak kafeinli ve asitli içecekler yağlı yiyecekler ve tuz alımını azaltmak mümkünse sıfıra düşürmektir.

  Tedaviler tabi ki sonuç verir lakin siz kendinize şart koymadıkça tekrarlama riski yüksek bir durumdur.

  Tuz alımını kesemiyorsanız su alımını arttırmanız şarttır. Şuan içtiğiniz su 2 litre ise diyet programınızda 3 litreye kadar su içmeye dikkat etmelisiniz.

  Tuz tutmasını önlemek için su tüketimi arttırılır ödem oluşması engellenir. Bunun için uzmanların önerdiği yöntem ise mezoterapi ve vakumla yapılan kan dolaşımını hızlandırmadır.