selülit giderici bitkisel karışımlar

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 25 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Bayanlar birçoğumuzun sıkıntıları arasınd ayer alan selülitlere iyi gelecek harika bir karışım hazırlayacağız hep birlikte.Bu mucize karışımı mutlaka deneyin göreceksiniz selülitlerinizden eser kalmayacak demiyelimde ama en aza indirebilirsiniz bu uygulamayı deniyerek.

  1 bardak demlenmiş türk kahvesi
  1 bardak badem ezmesi
  1 bardak hindistan cevizi
  Evde Hazırlanmış Biber Yağı

  Yukarıdaki tüm malzemeleri güzlece birbirine karıştırın daha sonra selülitli bölgelerinize uygulayın ve beş dakika aşağıda anlatacağım şekilde ovalayın.İyice ovaladıktan sonra 5 dakika o şekilde bekleyin.

  Selülitlerle mücadele etmek için öncelikle bir adet fırça sahibi olmanız gerekiyor banyo sonrasında bacaklarınızı fırçalayın iyice kızarsa da sorun değil kuru cilt olmasına dikkat edin iyice fırçaladıktan sonra yukarıdaki hazırladığımız karışımı güzelce selülitli bölgelerimize sürüyoruz.Kadın çorabının içerisine fındık doldurun ve sıkıca bağlayın bunu bir masaj aleti olarak düşünün selülitli bölgenize sürdüünüz karışımın üzerini bununla ovalayın masaj yapın hızlı hareketler daha çabuk yağların parçalanmasını sağlayacaktır.

  [​IMG]

  Hergün bunu yapabilirsiniz bir ay düzenli olarak yapın bir kaç defa yapmanızın bir anlamı olmayacaktır.

  Bunun yanısıra selülitten korunmanın en iyi yolu stresten uzak durmak olacak günde 8 bardak su içilmesi gerekiyor bunu kendinize adet edinin ve günde 8 bardaktan az su içmeyin.