seksenler dizi oyuncuları

'Medya Bölümü' forumunda Sitem tarafından 31 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. seksenler oyuncuları
  seksenler dizisi oyuncu kadrosu

  Birol Güven'in yapımcılığını üstlendiği Seksenler dizisi ekranlara damgasını vurdu. TRT1 ekranlarında yayına başlayan dizi, Sosyal Paylaşım sitesi olan Twitter'da da büyük ilgi gördü. Seksenler Tagı Trend Topic'e girerken dizinin bir bölümünde yayınlanan Rasputin Dansının Halaya dönüşmesi izleyenleri güldürdü. İşte dizide yer alan Rasputin Dansının Halaya dönüşmüş versiyonu.

  İşte seksenler dizisi oyuncuları resimleri ve seksenler oyuncularının haklarında kısa bilgi


  Ahmet (Şoray Uzun)

  Evin 50 yaşındaki büyük oğlu. Bir yandan hayatın harala gürelesi içinde kendi ayakta durmaya çalışıp çocukları Aslı ve Merte de gelecek sağlamak, ama bir yandan da her şeyden aziz bildiği baba ocağını gözetip kollamak zorundadır.
  [​IMG]

  Fehmi (Rasim Öztekin)

  Yetmiş yaş civarı bir büyükbaba. Rukiyenin eşi, Ahmet, Nazlı ve Çağatayın babaları. Kırkların ikinci yarısında doğmuş bir adam olması nedeniyle, tam da geleneksel-modern kıskacında takılıp kalmış bir baba olsa gerektir.
  [​IMG]

  Rukiye (Özlem Türkad)

  Altmışlı yaşların sonunda bir büyükanne. Her geleneksel Türk annesi gibi çocukları ve kocası arasında doğal bir paravan görevi görür.
  [​IMG]  Nazlı (Yasemin Çonka)

  Evin ortanca kızı. Ne Ahmet kadar sağlam ayakta durabilen, ama ne de Çağatay kadar kumpas peşinde koşan, kendi halinde bir kadındır.
  [​IMG]

  Çağatay (İlker Ayrık)

  dizinin “iyi-kötü adamı. İyidir çünkü aslında kimseye karşı art niyetli ve düşmanca duygular beslemez, ama bir yandan kötüdür; çünkü yetişmiş olduğu 80li yıllar Türkiyede ekonomik-toplumsal-maddi-manevi tüm kuralların değiştiği ve tepetaklak olduğu bir dönem olmuştur.
  [​IMG]

  Dümbüllü Niyazi (Vural Çelik)

  Bir zamanlar oyuncu olmak istemiş, ama bir biçimde bunu henüz başaramamış bir adam. Nazlının evlenip ayrıldığı eşi ve oğlu Alicanın babasıdır.
  [​IMG]

  Ergun (Serhat Kılıç)

  Ergun 80lerde Ahmetin yakın arkadaşıdır ve Nazlıya aşıktır. Fakat bunu her zaman saklamak zorunda kalmıştır. Nazlı kendisiyle evlenmeyince hırs yapmış ve zengin olmuştur.
  [​IMG]

  Gülden (Ayşe Tolga)

  Ahmetin aynı yaşlardaki eşi Gülden iyi bir kadın olmakla beraber, bütün annelere gibi bir yandan çocuklarına kol kanat gerer, bir yandan da görümcesi ve eltisiyle didişmeden rahat duramaz.
  [​IMG]

  Seçil (Pelin Akil)

  Çağatayın aynı yaşlardaki karısı. 80li yıllarda liseli solcu bir kadınken yıllar içinde hukuk okumuş, avukat olmuş ve şiddete uğrayan kadınlara yardım etmek amacıyla gönüllü avukat olmuştur.
  [​IMG]