Şeker Hastaları İftarda Ne Yemeli

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 23 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Şeker Hastaları İftarda Ne Yiyebilir  Şeker Hastaları İftarda Ne Yemeli

  Şeker Hastaları doktorra danışmadan oruç tutmaları sakıncalıdır doktor izin verirse doktorun önerdiği beslenme önerilerine uyarak oruç tutabilirsiniz.

  Şeker hastaları ne yemeli Şeker hastaları öğünlerinde esmer un ile yapılmış ekmekleri tercih etmelidir. Bunun yerine, eğer dilerlerse, bulgur ile hazırlanmış pilavları, sarma, ve dolmaları da tercih edebilirler. Esmer un ile yapılmış, içerisine kuru meyve; limon ya da portakal eklenmiş pandispanyalar, esmer un ile hazırlanmış ya da kepekli makarnalar da şeker hastaları ne yemeli sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.

  Beyaz un, ve dolayısı ile beyaz un ile hazırlanan her şey, şeker hastaları ne yememeli sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır pirinç ile hazırlanan besinler de şeker hastaları nelere dikkat etmeli sorusunu soranların beslenme listesinde yer almaması gereken yiyeceklerdendir.

  Şeker hastaları öğle, ve akşam yemeklerinin yanına, cacık, ayran, ya da yoğurdu eklemeyi de ihmal etmemelidirler. Şeker hastaları günde beş öğün beslenilmesinin gerekliliğidir.