Şeflerin Düellosu Yarışma Programı

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 16 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Şeflerin Düellosu Yarışma Programı  Şeflerin Düellosu Ne Zaman
  Show TV'nin yeni yemek yarışma programı "Şeflerin Düellosu" çok yakında başlıyor.

  Mutfak bilgisine ve tabii ki yemek yapma yeteneğine güvenen herkesin katılabileceği bir yarışma "ŞEFLERİN DÜELLOSU". Stüdyo ortamında, kendi seçtikleri yemekleri yapacak olan yarışmacıların tek bir hedefi var: Türkiye'nin en ünlü 3 yemek gurmesine, yaptıkları yemekleri beğendirmek!

  HAYATINIZIN YEMEĞİNİ YAPMAYA HAZIR MISINIZ?
  Her gün, "Bu yemeği benden daha iyi yapan yok!" diyebilecek iki yarışmacının yarışacağı programda yarışmacılar, yapmayı istedikleri "Tek çeşit" yemeği hazırladıktan sonra, yemeklerini sunacakları masayı da hazırlayarak, jürinin tatması için stüdyodaki yerlerini alırlar...

  Jüri; stüdyoda, karşılıklı olarak -kendilerine verilen süre içerisinde- istedikleri tek bir çeşit yemeği yapan 2 yarışmacının yemeğini de tadar.. Yemek lezzeti+sunum+temizlik üzerinden puanlamasını yapan jüri üyeleri, iki yarışmacı arasında birinciyi belirler... İkinci günde yine aynı şekilde yarışmacıların yaptığı yemekleri tadan jüri, yine iki kişi arasında gün birincisini belirler.

  Ve iki günün birincisi bir sonraki gün final için yarışır! Tüm şartların her gün için eşit olduğu yarışmanın son gününde, jüriden en yüksek puanı alan yarışmacı 25.000 liralık büyük ödülün sahibi olur!