sbs yerleştirme sonuçları 2011

'Eğitim Merkezi' forumunda Elfida tarafından 7 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 SBS Yerleştirme Sonuçları
  SBS 2011 Yerleştirme sonuçları

  OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 26 Temmuz 2011 tarihinde MEB ve Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini öğrenebilecek.

  Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılacak.
  Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 1–5 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Kayıt yaptırmamaları durumunda öğrenciler bu haklarını kaybedecek.

  Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. OYP'ler öğrencilerin 2009, 2010 ve 2011 yıllarında girmiş oldukları SBS ve bu yıllarda okullarında gösterdikleri başarının tümünü yansıtıyor.