SBS Kalkıyor

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. SBS Garanti Kalkıyor
  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, SBS'nin kaldırılacağını açıkladı.


  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ortaöğretime geçiş sistemi ve Seviye Belirleme Sınavı'yla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi. Çubukçu, SBSde 6. ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırılacağını ve sadece 8. sınıflarda yapılacağını açıkladı.

  Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar doğrultusunda SBS'nin genel olarak olumlu yönleri olmakla beraber olumsuz etkilerinin bulunduğunun da tespit edildiğini kaydeden Çubukçu, şunları söyledi:

  ''Seviye Belirleme Sınavını 6 ve 7. sınıflarda kademeli olarak kaldırıyoruz. Sarmal bir yapı içeren müfredat doğrultusunda SBS sadece 8. sınıfta gerçekleştirilecek, bundan sonra ve 8. sınıf konularından sorumlu olacaklar. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 6. sınıfa başlayan öğrencilerimiz sınava girmeyecekler. Bu öğrenciler 2011-2012 yılında da 7. sınıf öğrencisi olarak sınava girmeyecekler.

  Fakat bu yıl Seviye Belirleme Sınavı'nda 6. sınıfta olup eski sisteme uygun olarak sınava giren öğrencilerimiz 7 ve 8. sınıflarda da sınava girecekler. Bu yıl 7. sınıfta olup SBS'ye katılan öğrencilerimiz eski sisteme uygun olarak 8. sınıfta da sınava girip bu şekilde ortaöğretim kurumlarına yerleşecekler.''

  Bakan Çubukçu, orta öğretimde gerçekleştirilecek yeniden yapılanma ile gelecek yıllar içerisinde genel liselerin tamamımının Anadolu Liselerine ve Meslek Liselerine dönüştürüleceğini, okullar arası niteliksel farklılıkların bu şekilde ortadan kaldırılacağını, okul çeşitliliğinin de en aza indirileceğini bildirdi.
    2. Cevap: SBS Kalkıyor

  Sorun yok..SBS kalkar yerine başka bir kısaltma gelir...Yapacak pek bir şey yok,ülkemizde milyonlarca öğrenci;milyonlarca öğrencinin mutlaka üniversiteye girmeliyim,mutlaka şu liseye girmeliyim düşüncesi varken;meslek eğitimine önem verilmezken,eğitim sistemi böyleyken ha SBS olmuş ha ......SSSSS olmuş farketmez..
    3. Cevap: SBS Kalkıyor

  Pardusun dediği gibi bu gider yenisi gelir. Nasıl olsa seneye başka bir isimle başka bir sınav eziyeti çıkar. Ne çocuklar ne veliler nede öğretmenler sevinmesinler boşuna
    4. Cevap: SBS Kalkıyor

  Valla OKS Gibi Olsa Daha İyi Olur..Tek Sınav Sistemi Daha İyi..
   


Similar Threads: Kalkıyor
Forum Başlık Tarih
Haberler Yedek Subaylık Sınavı Neden Kalkıyor? 18 Nisan 2013
Haberler Yargıtay ve Danıştay Kalkıyor mu? 7 Şubat 2013
Haberler Avusturya ve Danimarkaya Vize Kalkıyor! 28 Ocak 2013
Haberler Köprü ve Otoyol Gişeleri Kalkıyor 5 Ocak 2013
Haberler İphone ve İpad'lerden Youtube Kalkıyor 7 Ağustos 2012