SBS Boş Kalan Kontenjanlar 2009

'Eğitim Merkezi' forumunda Dark tarafından 7 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. 2009 SBS Boş Kalan Kontenjanlar açıklandı
  2009 SBS’de 1. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra herhangi bir okul kazanan adaylar kayıt işlemlerini yaptırdılar. Kayıt işlemlerinden sonra hem kayıt yaptırmayan adaylar, hem de diğer sebeplerden dolayı bazı okullarda boş kontenjanlar kaldı. Üstelik bu kontenjanlar 1-2 değil 50-100 civarında boş kontenjanı olan okullar da mevcut.

  Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden yapılan açıklamaya göre; boş kontenjanlar için 2. yerleştirme işlemleri 7 Ağustos ile 11 Ağustos tarihleri arasından yapılabilecek. 2. yerleştirme işlemlerinden sonra da kayıtlar 17 Ağustos ile 18 Ağustos’ta yapılacak.
  Oturduğunuz yer ve istediğiniz okuldaki boş kalan kontenjanları 2009 Buradan öğrenebilirsiniz..

  Bakanlık tarafından yapılan duyurunun tamamı ise şu şekilde;
  Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) sonucuna göre öğrenci alan herhangi bir okula kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler 27 Temmuz - 05 Ağustos 2009 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırmışlardır. Yapılan kayıtlar sonucunda boş kalan kontenjanlar için yeniden başvuru alınarak II. yerleştirme işlemi yapılacaktır.

  II. Yerleştirme İşlemi Başvuru Esasları;

  a) I. Yerleştirmeye katılan tüm öğrenciler II. Yerleştirme için 7-11 Ağustos 2009 tarihleri arasında talepte bulunabilecektir.

  b) II. Yerleştirmeye katılmak isteyen öğrenciler, II. Yerleştirme İşlemi Talep Dilekçesini” doldurarak başvuru işlemlerini yaptırdığı okul müdürlüğüne talepte bulunacaktır.

  c) II. Yerleştirme talebi onaylandıktan sonra iki nüsha çıktı alınıp mühürlenecek ve bir nüshası öğrencinin velisine verilerek, diğeri okulda saklanacaktır.

  d) II. Yerleştirme talebinde bulunan öğrenciler I. Yerleştirme sonucuna göre herhangi bir okula yerleşmiş ve kayıt yaptırmış olsa bile bu okullardan kayıtları sistem tarafından doğrudan silinecektir. Bu durumda öğrenci I. Yerleştirme işleminden doğan tüm haklarını kaybedecektir.

  e) I.Yerleştirme sonucu kayıt yaptırdığı okulu, II. Yerleştirme sonucunda yeniden kazanan öğrencinin, bu okuldaki kaydı sistem tarafından doğrudan yapılacaktır. Ancak; veli II. Yerleştirme için talepte bulunduktan sonra okuldan kayıtla ilgili evrağını aldıysa,II. Yerleştirme sonucunda yeniden aynı okulu kazanması durumunda yeni kayıt yaptırılması gerekmektedir.

  f) Özel yetenek, mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alacak alanlara kayıt hakkı kazanan ancak, sağlık kurulu raporuna göre bu alanlara kayıt yaptıramayan öğrenciler, II. yerleştirmeye başvurduklarında sadece sağlık kurulu raporu kabul edilmeyen alanlar tercih listesinden düşülerek öğrencinin II. Yerleştirme işlemi yapılacaktır. Bu durumda olan öğrenciler e-Okul sistemine “Sağlık Kurulu Raporu Nedeniyle İptal” olarak işlenmediği takdirde yine aynı tercihleri değerlendirmeye alınacaktır.
    2. Cevap: SBS Boş Kalan Kontenjanlar 2009

  Bilgilendirme için teşekkürler DarK. Bizde bu boş kontenjanlardan yararlanmaya çalışacağız. Puanların beklediğimizin çok üzerinde olması bizi epey zorladı ama boş kontenjanların fazla olması içimizi biraz rahatlattı.

  Sana zahmet boş kalan kontenjanların linkini yenileyebilir misin ?
   


Similar Threads: Boş Kalan
Forum Başlık Tarih
Eğitim Merkezi ÖSS Boş kalan kontenjanlar 16 Ağustos 2009
Eğitim Merkezi İnsan Vücudunda Boşaltım Sistemi 19 Mayıs 2013
Eğitim Merkezi Doluluk (Uzay Boş mu Dolu mu) Nedir? Kısaca 26 Aralık 2012
Eğitim Merkezi Boş Türkiye Haritası Şablonu 21 Mayıs 2012
Eğitim Merkezi Performans Ödevi Boşaltım Sistemi 23 Aralık 2011