SBS Başvurularını Kaçıranlar için Müjde

'Etüt Merkezi' forumunda Dark tarafından 27 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. SBS Başvurularını Kaçıranlar için Müjde

  Milli Eğitim Bakanlığı, çeşitli nedenlerle Seviye Belirleme Sınavları'na (SBS) başvuramayan 583 bin öğrenci için yeniden fırsat tanıdı.  SBS başvuruları için 8-26 Mart 2010 tarihleri arasında öğrencilere süre tanınmış, daha sonra taleplerin yoğunluğu gerekçesiyle 5-9 Nisan arasında ek süre verilmişti.

  MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik SBS için çeşitli nedenlerle başvuramayan toplam 583 bin aday tespit edildi. Çeşitli nedenlerle başvuramayan bu adayların, sınav ücretini yatırmaları koşuluyla başvuru yapabilmeleri kararı alındı. Adaylar, bugünden itibaren sınavın yapılacağı tarihten iki gün öncesine kadar başvuru yapabilecekler.

  Başvurmak isteyen adaylar, MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile internet sitesinde yer alan telefonlar aracılığıyla veya dilekçeyle irtibat kuracak. İlgili birimler, başvurmak isteyen adaya banka hesap numarası verecek ve adaylar sınav ücreti olan 10 TL'yi yatırarak, sınava başvurmuş sayılacak.

  Sınav ücretini ödeyen adayların isimleri ve sınava girecekleri yedek salonlar il milli eğitim müdürlüklerine bildirilecek. Adaylar sınava nerede gireceklerini il milli eğitim müdürlüklerinden öğrenebilecekler.

  Adayların sınava girebilmeleri için yanlarında resmi onaylı bir kimlik belgelerini bulundurmaları yeterli olacak.

  Sınav, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurtdışında ise Lefkoşa, Trablusgarp, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşgabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te gerçekleştirilecek.

  SBS tüm sınav yerlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da başlayacak.


  Kaynak:Eğitim Gazetesi
    2. Cevap: SBS Başvurularını Kaçıranlar için Müjde

  Bu sınavların başvuruları uzatıldıkça artık para için diye düşünmekten kendimi alamıyorum:f19:
   


Similar Threads: Başvurularını Kaçıranlar
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi 2012 YGS Başvurularını son güne bırakmayın 12 Ocak 2012
Etüt Merkezi 2011 yurt başvurularının sonuçları 11 Şubat 2011
Etüt Merkezi Milletvekilleri seçim öncesinde başvurularını nereye yaparlar 28 Ağustos 2010