Saü Devlet Konservatuvarı Ön Kayıtları

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 10 Ağu 2011 tarihinde açılan konu


 1. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı ön kayıtları 12 Ağustos'ta sona erecek.
  Saü Devlet Konservatuvarı Ön Kayıtları

  SAÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ön kayıtların 12 Ağustos Cuma günü sona ermesinin ardından Özel Yetenek Sınavı (ÖYS), 15 ve 19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki aşamada yapılacak olan ÖYS'nin ilk basamağını işitme ve icra sınavı oluşturacak. İlk aşama sınavını geçen adaylar, ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanacak.

  Konservatuvar bünyesindeki Temel Bilimler Bölümü'ne 15, Türk Müziği Bölümü'ne 15 ve Türk Halk Oyunları Bölümü'ne 10 erkek, 10 kadın olmak üzere toplamda 50 öğrenci alınacak.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen SAÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Hatice Selen Tekin, Türk müziğinin tüm inceliklerini öğrenmiş, alanında uzmanlaşmış öğrenciler yetiştirdiklerine dikkati çekerek, şu görüşleri dile getirdi:

  "Devlet konservatuvarı olup da içinde Türk müziğinin bu kadar ağırlıklı olarak verildiği bir başka üniversite yok. Burada yetişen öğrenciler öncelikle kendi müziğimiz hakkında iyi bir fikre sahip oluyorlar. Zaten ulusalı çözümlemeden, evrenseli anlamak mümkün değil. İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında, çevre illere de ulaşım çok rahat. Hızlı tren projesiyle ulaşım daha da rahatlayacak. Ayrıca, çok sakin bir şehir. Burada aile ortamı var. Sakarya olarak da öğrencinin kendini geliştirebileceği pek çok imkanlar mevcut. Üniversite olarak da, Sakarya küçük bir şehir olmasına rağmen, çok büyük ve çok gelişmiş bir üniversiteye sahip. Hem teknoloji, hem de bilim alanında kendini sürekli geliştiren bir üniversiteyiz.
  SAKARYA