Sarp Apak kimdir, biyografisi

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


  1. Sarp Apak, 11 Kasım 1981 tarihi Diyarbakır doğumludur. Apak, beş yaşındayken, ailesi ile birlikte Bursaya yerleşti. Üniversite eğitimini işletme alanında tamamlamak isterken, ailesinin yönlendirmesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümüe kayıt oldu. Bölümü bitirmesinin ardından, okuldaki hocası Barış Erdenkin yönlendirmesi ile İstanbul Kanatlarımın Altındaa gitti ve bu şehirde oyunculuk kariyerine başladı.

    Sarp Apakın ilk oyunculuk deneyimleri tiyatro alanında gerçekleşti. 2005 yılında, Sadri Alışık Tiyatrosunda gerçekleşen Ağır Roman adlı oyununda rol aldı ve sergilediği başarılı performans ile alkış aldı. Aynı yılın sonlarına doğru, Yılmaz Erdoğanın yönetimindeki BKM Grubunda kendisine yer bulamayı başardı ve BKM oyuncularıyla beraber Organize İşler adlı filmde rol alarak sinema dünyasına adım attı. En Son Babalar Duyar, Anadolu Kaplanı gibi çeşitli dizilerde ufak rollerde kendisini gösteren Apak, Sizinkiler; Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda başrol oynadı ve bu ekiple beraber bir Türkiye turnesi düzenledi.

    BKM Mutfak kadrosundayken sergilediği stand up gösterileri ile oyunculuk dünyası dışında da yer alabileceğini gösteren Sarp Apak, 2007 yılında Beyaz Melek adlı sinema yapımında Reşat karakterini canlandırarak başarılı bir performans sergiledi. Aynı yıl başladığı ve iki yıl süreyle devam ettiği, Avrulpa Yakası adlı dizideki Tanrıverdi karakteri, genç oyuncunun ülke çapında büyük bir üne kavuşmasında etkili oldu.

    2008 yılında Plajda ve O Çocukları, 2009 yılında ise Güneşi Gördüm adlı sinema yapımlarında rol alan Apak, Avrulpa Yakasının yayın hayatının bitmesinin ardından sevilen gençlik dizisi Kavak Yelleri kadrosunda, Güven karakteri ile kendisine yer buldu. sarp_apak.jpg