Sarkozy nin kırmızı beyaz karşıtlığı

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kırmız-beyaz Eyfel kulesini görmesin diye uçağının rotası değiştirildi.

  Wikileaks belgeleri Fransa lideri Nicolas Sarkozy'nin Türkiye karşıtlığının yerel yöneticilerin zaman zaman tuhaf önlemler almasına neden olduğunu ortaya koydu.

  [​IMG]

  Fransa'daki Türk sezonu kutlamaları çerçevesinde 2009 yılında Eyfel kulesi kırmızı beyaz renklerle ışıklandırılmıştı

  Guardian, Sarkozy'yle ilgili tam sayfa haberinde Paris'teki Amerikalı diplomatların Washington'a gönderdikleri mesajları aktarırken, "Amerika Birleşik Devletleri'nin Sarkozy hakkındaki görüşü: Acımasız, değişken ve şehvetli ancak çok uyanık" başlığını kullanıyor.

  Belgelerin öne çıkardığı en dikkat çekici tespit, bakanlarının ve personelinin Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'den korkuyor olmaları.

  Ayrıca, eşinden ayrıldıktan sonra Sarkozy'nin daha da sinirli olduğu ve bu durumun Fransa liderinin daha karanlık yüzünü ortaya çıkardığı aktarılıyor.

  'Türk bayrağına bürünen Eyfel korkusu'
  [​IMG]
  Amerika Birleşik Devletleri'nin Paris Büyükelçisi Charles Rivkin 4 Aralık 2009'da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'a gönderdiği gizli kriptoda, yanında çalışanların Sarkozy'den ne kadar korktuklarını bir örnekle anlatmış.

  Fransa'daki Türkiye mevsimi etkinlikleri sırasında Paris'in sosyalist belediye başkanı Bertrand Delanoe'nin öncülüğünde Eyfel kulesi Türk bayrağı renklerine, ışıklandırmalar kullanılarak kırmızı-beyaza büründürülmüştü.

  Ancak Guardian'da yer alan ABD belgesine göre, danışmanları 'kırmızı beyaz Eyfel kulesi'ni görmesini önlemek için Sarkozy'nin içinde bulunduğu uçağın rotasını değiştirmişler.

  Gazete, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliğine şiddetle karşı olduğunu da ekliyor.

  mynet
   


Similar Threads: Sarkozy kırmızı
Forum Başlık Tarih
Haberler Sarkozy'ye yumurtalı saldırı 2 Mart 2012
Haberler Sarkozy'nin B Planı 25 Ocak 2012
Haberler Sarkozy'i tokatlamak ister misiniz? 25 Ocak 2012
Haberler Sarkozy'e sert yanıt.. 7 Ekim 2011
Haberler Polise Kırmızı Kıyafet Oldu mu? 2 Ekim 2012