Şarköy Yol Durumu

'Haberler' forumunda Aysell tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Şarköy Hangi yollar kapalı

  Şarköy ilçesi son yılların en soğuk kış mevsimini yaşıyor. Yoüun kar yağışı nedeniyle Beyoğlu, Yörgüç, Ulaman, Yayaağaç, Bulgur, Mursallı ve Çengelli köylerine ulaşım sağlanamıyor.

  Olumsuz hava koşulları nedeniyle dün iptal edilen Şarköy’den Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Bursa ve Çanakkale’ye otobüs seferleri halen yapılamıyor.

  Kar yağışı ile birlikte etkili olan poyraz deniz ulaşımını da olumsuz etkiledi.

  Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi’nde seyreden 31 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle Şarköy açıklarında demirledi. Gemilerde bulunan personel, 3 metreyi aşan dalgalar nedeniyle karaya çıkamayarak geceyi gemide geçirdi.

  Öte yandan, şiddetli poyraz ve dalgalar nedeniyle kayalara çarpma tehlikesi geçiren Türk bandıralı ”Delta 2” isimli tanker, Şarköy Balıkçı Barınağı’na sığındı.

  Tankerin Marmara Denizi’nde demirli bulunan gemilere akaryakıt dağıtmak için İstanbul’dan denize açıldığı, akaryakıtını dağıttıktan sonra boş olarak geriye dönerken fırtına nedeniyle kayalara çarpma tehlikesi geçirdiği bildirildi. Tankerde maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

  Poyraz, Şarköylü balıkçıları da olumsuz etkiledi. Meteoroloji Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alan bazı balıkçılar denize açılmazken, denizde olan balıkçılar da geriye dönerek, Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına demirledi.

  Alıntı