Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Sarışın Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı


  Sarışın bayanlar sizler için makyaj önerileri hazırladık özellikle yaz aylarında sarışın bayanların nasıl makyaj yapmaları gerektiği hakkında sizlere küçük tüyolar vereceğiz bayanlar.Yazımızı dikkatlice okuyun ve sarışınlara özel makyaj önerilerini dikkate alın göreceksiniz daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

  Sarışın bayanların ciltleri kendi aralarında da farklılık gösterdikleri için, hepsini bir tek cilt bakımı ve makyaj uygulaması altında gruplandırmak mümkün değildir.Uzmanlar sarışın kadınların karakteristik özelliklerini kullanmaları konusunda aynı düşüncedeler.Sarışın bayanlar makyaj yaparken seçeceğiniz doğru renkler özelliklerinizi gözler önüne sermenize yardımcı olur.Sarışın Kadınların teninin kaldırmayacağı renk yok denecek kadar azdır. Makyaj yapıp hiç makyaj yapmamış gibi solgun görünmek de var. Bu yüzden sarışınlar, orta tonlarda renkleri tercih etmeliler; örneğin, kahveler ve altın tonları tam sarışınlara kadınlara çok uygun renklerdir.

  Sarışın bayanlar cilt bakımı olarak ciltlerini sabah-akşam olmak üzere günde iki defa temizlemeye özen göstermelisiniz. Bu temizleme işlemi sırasında yumuşak sabun ve suyun yanında, hafif temizleme sütleri kullanılmalısınız.Ayrıca sıcak ve soğuk günlerde nemlendirici kullanmalısınız ekstradan.

  Açık tenli ciltler güneş yanıklarına uygun ciltlerdir.Sarışın kadınlar cilt temizliği yapacakları zaman gözenekleri tamamıyla açacakkozmetik ürünleri tercih etmelidirler.Makyaj malzemeleri seçiminde doğru renkleri seçmek harika sonuçlar verecektir.Sarışın kadınlar için genel kural, kozmetikleri düzenli fakat hafif uygulamalıdırlar.Makyaj için kullanılan renkleri birbirine karıştırmamalısınız. Yumuşak renkler, daha koyu sarışın kadınlar için çok uygundur.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sarisin-kadinlar-makyaj-nasil-yapmali-24739.jpg]sarisin-kadinlar-makyaj-nasil-yapmali-24739[/IMGALT]