Sarımsaklı Şampuan

'Sosyal Konular' forumunda By_TuaL tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. Zigavus Kokusuz Sarımsaklı Şampuan
  Saç Dökülmesine Son
  Stres yanlış şampuan kullanımı güneş ışınları ve bakımsızlık saçları olumsuz etkiler. Saçların sağlıksız olmasıda insanın ruh yapısını bozar ve sosyal ilişkileri zedeler. Saç bakımında kimyasal ürünler dışında %100 doğal ürünleri kullanmakta ZİGAVUS' la artık mümkün.
  Saç Dökülmesinde SArımsak Kullanımı
  5000 yıllık geçmişe sahip olan tıpta sarımsak kullanımı son yıllarda doğal tedavi yöntemlerine duyulan yoğun ilgi ile tekrar gündeme gelmiştir. Antiseptik antibiyotik antiviral ve antioksidan etkisi bulunan bu mucize yiyecek mısır ve çin tıbbından sonra batı tıbbında da sadece gıda değil bir ilaç olarak kabul görmeye başlamıştır.
  ABC vitaminleri şeker allil sülfür kükürt bileşimli uçucu yağ germanyum ve çinko içeren sarımsak; kalp hastalıklarını tedavi edici özelliğinden kolesterol düşürücü bağışıklık sistemini güçlendirici etkisine kadar bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Saç dökülmesi sorununa etkili çözümler sunan sarımsak kokusu dolayısıyla gündelik hayat içinde yer alan insanların banyosundan içeri ne yazkki uzun yıllar giremedi.
  Ancak bu sorun yakın zamanda kokusuz sarımsak tabletleri tentürü kremi ve en son olarak şampuanın piyasaya sürülmesi ile ortadan kaldırılmış oldu. Saç dökülmesi sorununa çözüm öneren ilaçların kullanımı çok uzun süreli tedaviler anlamına geldiğinden yazık ki hastalar tarafından çoğunlukla yarım bırakılmaktadır. Bir süre sonra sıkılan veya etkinliğine ilişkin inancını yitiren hasta tedaviyi zamanla kesintiye uğratmakta bir süre sonra da tamamen terk etmektedir.
  Şampuan bu anlamda düzenli tüketilen ve saça uygulanan bir temizlik malzemesinin aynı zamanda saç dökülmesi sorunun da çözüyor olması sebebiyle tedavide daha kalıcı bir yeri vardır. Saç köklerini besleyen ve bu bölgede hipertermi oluşturan sarımsak bileşenleri lokal irritasyonla saçı ve saçlı deriyi güçlendirmekte foliküllerin ömürlerinin uzatmakta uzaman süresini hızlandırmakta zayıf karakteri ve dökülmeye eğimli saç köklerinin saçlı deride tutunma sürelerini arttırmaktadır.
  Bağışıklık sistemi ve organizmayı güçlendiren etkisi dolayısıyla bütün bir sisteme yayılan hali uzun vadede saçlara kimyasalların ve özellikle çevre koşullarının vereceği zararı da minimize etmektedir. Calsiyum beta carotene ve çinkonun saçları besleme konusundaki etkinlikleri uzun yıllardır hekimler tarafından takip edilmektedir. Her üç bileşen de sarımsakta mevcut olup sağladığı çözümlerin önemli yapıtaşlarını teşkil etmektedirler.
  Fazla miktarda sarımsak kullanımının sebeb olduğu kükürt alımına sekonder alerjik reaksiyonlar da şampuanın terkibinde kullanılan özel formül sayesinde engellenmiştir. Klasik anlamıyla; İlk kıllanımda var olan foliküllerin ömürlerini uzatan sarımsak uzun vadede aaaabolizmada yaptığı olumlu etkiler sebebiyle saçlarda çok uzun sürecek kalite ve kantite artışına sebeb olmaktadır.