Sarımsak ve Limon Kürü Nasıl Yapılır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 5 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


  1. Sarımsak ve limon kürünün birçok derde deva olduğu söylenmekte.Zararsızda bir karışım olduğu için hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.Bu karışımı evinizde kolaylıla hazırlayabilirsiniz.Limonlu sarımsaklı karışım için gerekli olan malzemeleri sıralıyalım ardından bu özel karışımı nasıl hazırlamanız gerektiğini aşağıdaki yazımızda bulabilirisniz.

    limonve-sarim-sak-karisimi-.

    50 Tane bol sulu limon,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak,Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz.,Per şişe kullanılmaması gerekiyor cam kavanoz kullanmanız iyi olacaktır.Küçük bir hatırlatma bu hazırladığınız karışımın içerisine kesinlikle tatlandırıcı şeker yada tuz gibi şeyler karıştırmayın hazırladığı gibi tek başına tüketin.

    Limonlu Sarımsaklı karışım nasıl hazırlanır hemen birlikte hazırlıyoruz;

    İki litrelik kavanozu dolduracak limon sıkıp suyunu çıkartın. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Karışımın hiç ışık görmemesi gerekiyor buna ayrıca özen göstermelisiniz.Sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı içmelisiniz.Bu şekilde her gün düzenli olarak ve aynı saatte hazırlaıdğınız karışımı için.