Sarımsağın Saça Faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 16 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sarımsak ve Saça Faydaları    Son yıllarda Sarımsağın saça faydası özellikle yeniden keşfedildi sanki.Sarımsaklı saç şampuanları, bakım maskeleri ve daha pek çok ürün piyasaya sürülmeye başlandı. Aslında sarımsak pek çok farklı kültürde yüzyıllardır saç bakımı için kullanılan bir bitkidir.

    Sarımsak zengin kalsiyum kaynağı olarak saç yapısını güçlendirmeye yarar.Ayrıca C vitamini ile kolajen üretimini arttırmasını ve kırılmalara karşı korumasını, bakır minerali ile saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.Dilerseniz sarımsak içerikli şampuanlarını market ve eczanelerde bulabilirsiniz.

    Sarımsaklı şampuan bulamadıysanız sorun değil gündelik olarak kullandığınız şampuanın içine sarımsak suyu ya da özü ekleyerek kendi şampuanınızı hazırlayabilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise sarımsağı direk olarak saç derinizde kullanmak. 3-4 diş sarımsağı iyice ezerek saçlarınızın döküldüğü veya zayıfladığı bölgelerde saç derinize sürün ve yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Daha sonra aynı bölgeye zeytinyağı ile masaj yapın ve bone takarak ya da havlu sararak bir gece bekletin. Sabah kalkınca saçınızı normal bir şampuanla yıkayın.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/sarimsagin-saca-faydasi-57521.jpg]sarimsagin-saca-faydasi-57521[/IMGALT]