sarı yakut taşı

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu 1. sarı yakut taşı

  [​IMG]

  En güçlü ve kudretli taşlardan biri olarak bilinen Sarı Yakut birçok hastalığa iyi gelmektedir.Sarı Yakut Taşının bir diğer ismide Topaz Taşı olarak bilinmektedir.Yine bu taşa verilen isimlerden biri de Aşk Taşı ismidir.Birçok rengi bulunan bu taşın nadir bulunan taşlardan biri olması itibariyle mücevher yapımında kullanılması da kaçınılmaz bir hal almıştır.Bu yüzden Topuz taşı çok değerli taşlardan biri konumuna gelmiştir

  Eski zamanların en kudretli taşlarından biri olan Topaz (sarı yakutun), göz hastalıklarını ve veba gibi salgın hastalıkları ortadan kaldırdığı söylenir. Topazın pek çok rengi mevcuttur.
  Bu taşın sağlıksız insanları sağlığına kavuşturduğu, onları korkaklıktan ve ahlaksızlıklardan koruduğu bilinir. Çok güzel ve nadir bulunan taşlardan olan Topaz, özellikle mücevher yapımında kullanılır. Doğal ve muhteşem ışığıyla göz kamaştırıcı bir taştır ama, renksiz ve değişik renk gruplarına da rastlanabilirler. Sarı Topazla Turuncu Topaz en değerli çeşitleridir. Bugün dünya yüzünde en değerli Topazların çıkarıldığı ülke Brezilyadır. Topaz kristalleri genelde dörtgen şeklinde olur. Topaz elmasla aynı ağırlığa sahip yegane doğal değerli bir taştır. Şeffaf Topaz kimi zaman elmastan ayırt edilemez, bu benzerlik ancak Mohs ölçeğiyle ayırt edilebilir.
  Aslan, başak ve balık burcunun taşıdır.
    2. Cevap: sarı yakut taşı

  ne kadar
    3. Cevap: sarı yakut taşı

  yakutlar çok güzel dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
   


Similar Threads: sarı yakut
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Ağızdaki Soğan ve Sarımsak Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapmalı? 15 Ocak 2015
Sağlıklı Yaşam Sarımsak Çayının Faydaları nelerdir 20 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Sarımsak çayı tarifi ve hazırlanışı 18 Mart 2014
Sağlıklı Yaşam Başarılı Olmanın İlk Kuralı sizce nedir? 10 Şubat 2012
Sağlıklı Yaşam Sarımsak çayı nasıl hazırlanır sarımsak çayı tarifi 10 Aralık 2013