Şapka takmak saç döker mi?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 18 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Şapka kullanan kişilerin merak ettiği bir sorunun yanıtını bulmaya çalışacağız.Şapka takmayı seven kişiler hep merak etmişlerdir acaba şapka takıyor olmam saçlarımın dökülmeisne neden olurmu diye yada saçları dökülen kişiler şapka kullanıcıları ise bunun nedeninin kullandıkları yani taktıkları şapkalar olduğunu düşünebilirler.

    Hemen bu konuyla ilgili merakınızı biraz giderelim ve sonrasında yazımıza devam edelim ne dersiniz?

    Eğerki şapka doğru kullanılırsa saç dökülmesine neden olmaz.Tam aksine saçlarınıza faydası olduğunu bile söyleyebiliriz.Örneğin zararlı güneş ışınlarından saçlarımızı ve kafa derinizide korumaya yardımcı olur.Ayrıca hava çok kirliyse kirli havayı süzer veya savrulan toz ve topraüın saçlarınıza ulaşmasını engeller.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/sapka-takmak-saclari-dokermi-23863.jpeg]sapka-takmak-saclari-dokermi-23863[/IMGALT]

    Eğer çok sık şapka takıyorsanız saçlarınızı daha sık yıkayarak ve kafa derisindeki sebum ve bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz.Ayrıca sıcak havalarda çok uzun süre boyunca şapka takmak kafa derisinde sebum üretimini arttırabilir.Taktığınız şapka çok sıkı takılıyorsa veya şapka kafa yapısına uygun değilse çekilmeye bağlı saç dökülmesine neden olabilmektedir.